Kış Makyajı Nasıl Yapılır | Kış Mevsimi | Makyaj | Pudralı Venüs

Kış Makyajı Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız, iyi misiniz, hoş musunuz, maskenin altında makyaj yapıyor musunuz?  Evettt, diyenleri duyar gibiyim. Kış da geldi, makyajda birkaç değişiklik yapmanın zamanıdır. Eh, makyaj sabitlemenin ve maskeye bulaşmasını önlemenin de bir yolu yordamı var. Her şey usul erkânına yapılırsa başarılı olur, değil mi efem? O zaman kış makyajı nasıl yapılır, bakalım.

Kış Makyajı Nasıl Olmalı

*Efem öncelikle cildimiz kuruysa kış mevsiminde pul pul dökülme eğilimi gösterirler. Bu nedenle yüzü güzelce nemlendirmek gerek.

*Ardından maske altında makyajımızın daha kalıcı olması için cilt tipinizle uyumlu bir primer sürün.

*Doğal bir kış makyajı denince aklımıza soğuk tonlar, nude renkler, kırmızı dudaklar, yamaklar geliyor değil mi efem. Makyaj malzemeleri hazır mı?

*O halde ten makyajınızda kapatıcılık özelliği bulunan ama yoğun olmayan ürünler tercih edin. BB/ CC kremler iyi olacaktır.

*Kış günlerinde makyaj yaparken süngerinizi veya fırçanızı nemlendirebilirsiniz.

*Gelelim gözlere. Far uygulaması yapacaksanız gözlerdeki yağı emen bir far bazı uygulamanız şart. Yine göz makyajınızın soğuktan, yağmurdan etkilenmemesi için suya dayanaklı maskara ve eyeliner tercih edin.

*Kışın matlık değil de daha parlak ve fresh bir görüntü isteriz. Toz allıklar yerine likit, kremsi yapıdaki ürünlerle yanaklarınızı şenlendirebilirsiniz efem.

*Rujlarınızın da kurutmaması ve maskenize bulaşmaması gerekir. O nedenle mat likit rujlar bunun için kurtarıcı olabilirler. Elbette dudaklarınızı iyice nemlendirmek ve makyaja hazırlamak şartıyla!

Kış Makyajında Hangi Renkler Tercih Edilir

Kışın yaz aylarına göre cildimiz daha soluk görünür. Bu nedenle yoğun renkler kullanırız. Cilt ve dudaklar ve allıklarda soft renkler tercih ederiz. Gözlerde ise griler, fümeler, bakırlar… Yoğun rimel sürmek de serbest! Çünkü kışın gözlerimizi ön plana çıkarırız. Elbette giydiğiniz kıyafetlere ve tarzınıza uygun olarak uçuk renkler kullanabiliriz. 2020 kış makyaj trendlerinde her zaman olduğu gibi kırmızılar, bordolar, vişneçürükleri yer alıyor.

Siz kış makyajınızı nasıl yaparsınız sevgili okur? Nelere dikkat edersiniz. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − bir =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Saç Mezoterapisi Nedir
Kış Makyajı Nasıl Yapılır