Makyaj Çantası Temizliği İçin Tüyolar | Makyaj | Pudralı Venüs

Makyaj Çantası Temizliği İçin Tüyolar

Ev temizliği, bayram temizliği, bahar temizliği… Peki makyaj çantası temizliği yapar mısınız sevgili okur? Başıma bir temizlik daha çıkarma Pudralı Venüs, demeyin. Aman makyaj çantası temizliğini de ihmal etmeyin. Nasıl mı? Başlayalım.

  • Doğruya doğru, makyaj çantamızdaki bütün kozmetik ürünlerini kullanmayız. Bu ruj bordo bluzumla uyumlu, bu krem güzel kokuyor, şu maskara indirimde beş tane alayım, şu kapatıcıyı alayım bir gün lazım olur, diye diye doldurmuşuzdur çantamızı. İtiraf edin sevgili okur. Aslında makyaj yaparken belli başlı birkaç ürünü kullanırız genelde. O yüzden diyorum ki, dışarı çıkarken tüm mal varlığınızı taşımayın yanınızda. Böylece çantanız daha az karışık olur.
  • Benim bazen sakarlığım tutar. Kaç tane farımı yere düşürüp kırdım kim bilir… Artık şöyle yapıyorum, kırılabilecek makyaj ürünlerimi makyaj çantasına koymadan önce ağzı çıtçıtlı poşetlere koyuyorum. Böylece makyaj çantam daha temiz kalıyor.
  • Acı gerçek: kozmetik ürünlerinin de bir ömrü var! Üzülseniz de içiniz kan ağlasa da son kullanma tarihi geçmiş makyaj malzemelerinize elveda demelisiniz. Topaklanmış rimelleri, rengi değişmiş pudraları, kokusu değişmiş rujlarınızı ne diye çantanızda tutasınız, değil mi? Bir öneri: Ürününüzün üzerine renkli yapışkanlı küçük kağıtlar yapıştırabilir, bu kağıtlara ürünü aldığınız tarihi yazabilirsiniz. Böylece neyi ne zaman aldığınızı, neyi ne zaman atmanız gerektiğini daha kolay hatırlarsınız.
  • Size uygun olmayan, kullanmadığınız kozmetik ürünleriniz yok mu sevgili okur? Eşe dosta verin, hediye edin. Hep derim bazen fazlalıklardan kurtulmak, hafiflemek gerekir, diye. Kıyamam demeyin, bozulmadan önce elinizdekileri paylaşın. Nasıl olsa siz kullanmıyorsunuz, bırakın başkaları kullansın değil mi? Ben de geçenlerde tenime koyu gelen bir fondöten almışım indirimden. Vera’ya verdim gitti. Pek sevindi. Belki sizin küçük bir armağanınız, arkadaşınızın yüzünde büyük bir gülümseme uyandıracak. Bozulan moraline iyi gelecek. Bence bu sizi de mutlu eder.
  • Son günlerde beyaz sirkeyi çok fazla kullanır oldum. Kapı, pencere, cam temizliğinde çok işime yarıyor. Youtube’da gezinirken aklıma geldi. Beyaz sirkeyi makyaj çantası temizliğinde niye kullanmıyorum dedim. Mikro fiber bezime birkaç damla beyaz sirke damlatıp rujları, ojeleri, rimelleri, makyaj çantamda ne varsa sildim. Mis gibi oldular, parladılar.
  • Makyaj çantası çamaşır makinesinde yıkanabilir ise, en azından ayda bir, makyaj çantanızı yıkayın derim ben sevgili okur. Eğer yıkanamayacak gibiyse, beyaz sirke yine imdadınıza yetişecek. Çantanızın içini ve dışını bezle silebilirsiniz. Zarafet hayatınızdan eksin olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iki + 13 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Güçlü Tırnaklar İçin 7 Öneri
Makyaj Çantası Temizliği İçin Tüyolar