Makyaj Fırçası Temizliği için 7 Öneri | Makyaj| Pudralı Venüs

Makyaj Fırçası Temizliği için 7 Öneri

Makyaj fırçalarınızı temizler misiniz sevgili okur? Yoksa bu konuyu ihmal edenlerden misiniz? Tahmin edeceğiniz gibi bu fırçaların uçları bakteri yuvası. Aman diyeyim cilt temizliğinize özen gösterdiğiniz gibi makyaj fırçası temizliğine de özen gösterin. Peki neler yapabiliriz.? Başlayalım.

  1. Bazı markaların makyaj fırçası temizleyicileri var, bunlardan yararlanabilirsiniz. Öncelikle sadece bu iş için kullandığınız bir kabınız olsun. Bu kabın içine ılık su ve temizleyici ekleyin. Fırçalarınızı bu kabın içinde hafifçe gezdirin. Sonrasında kâğıt ve pamuklu havlu üzerine dairesel hareketlerde bastırın. Kurumaya bırakın.
  1. Temizlik işlemi için bebek yağı, bebek şampuanı, anti bakteriyel sıvılar gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz, sevgili okur. Fırçalarınızın sertleşmesiniz engellemek için karışımınıza bir miktar zeytinyağı ilave edebilirsiniz.
  1. Makyaj fırçalarını yıkadıktan sonra, aman diyeyim fön makinesi ile kurutmayın. Elinizle fazla suyu altıktan sonra, fırçanın uç kısmı boşlukta kalacak şekilde bir havlu üzerinde kurumaya bırakın. Evet, kurutma işlemi uzun sürüyor ama böylesi makyaj malzemelerinizin selameti için daha sağlıklı sevgili okur.
  1. Yapmamanız gereken bir şey daha söyleyeyim. Tecrübeyle sabit! Makyaj fırçalarınızı suyun içinde bekletmeyin derim. Çünkü fırçanın sapına birleştiği yerdeki yapıştırıcılar zarar görüyor. Bazen de metal kısmın rengi değişiyor. Fırça kıllarının formu bozuluyor. Ürün dayanıklılığı için buna dikkat edin derim.
  1. Fırçanızı hazırladığınız karışımla köpürtüp, makyaj kalıntılarını temizledikten sonra çeşme altına tutacaksanız, suyun ılık olmasına dikkat edin. Sıcak su ürünün yapısına zarar verebilir. Ayrıca durulama işlemi sırasında fırça kılları aşağıya baksın. Ters yönde durulama yapmayın, aman diyeyim.
  1. Makyaj fırçası temizliğini haftada bir gün ayırın, sevgili okur. Bu cilt sağlığınız için oldukça önemli. Hatta bu sayı iki ya da üçe çıkabilir. Özellikle göz çevresi ve ruj fırçalarınız için. Biliyorsunuz göz altı en hassas bölgelerden biri. Haliyle temizliği de daha fazla özen istiyor.
  1. Rica ediyorum, elinize geçen her deterjanı bu temizlik için kullanmayın. Hem cildinize hem ürününüze zarar. Kullanabileceğiniz ürünleri yukarıda saydım, sizin de bu konuda tavsiyeleriniz varsa yorumlarda buluşalım.

Gününüz iyi geçsin. Ferahlık, temizlik ve zarafet hayatınızdan eksik olmasın. Sevgiyle kalın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 1 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri
Makyaj Fırçası Temizliği için 7 Öneri