Makyajınızı Temizlemeden Yatmayın |Makyaj |Pudralı Venüs

Makyajınızı Temizlemeden Yatmayın

Biliyorum, hepimiz zaman zaman makyajımızı temizlemeye üşeniyoruz. Sen de mi Pudralı Venüs, demeyin. İtiraf edeyim ben de. Bazen dans gecelerinden yorgun dönüyorum, bütün gün salsa, bachata derken hoplayıp zıplarken haliyle yatağımı özlüyorum. Ama siz yapmayın sevgili okur.  Makyajınızı temizlemeden yatmayın.  Makyajla uyumak teninizde alerjik reaksiyonlara, kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir. Makyaj kalıntıları gözenekleri tıkayarak sivilcelere neden olur. Cilt temizliği önemli. İhmal etmeyin derim ben. Yeni günü mis gibi, pırıl pırıl karşılayın.

Aman Cildinize Nazik Davranın

Rica ediyorum makyajınızı ıslak mendille temizlemeyin, derinizi tahriş etmeyin. Hem öyle temiz olmuyor yahu, inanın bana. Ya doğal karışımlarla ya da sürekli kullandığınız cilt tipinize uygun makyaj temizleme sütü kullanın. Unutmayın ki fondöteniydi, rimeliydi, farıydı derken cildiniz tüm gün havasız kalıyor. Kalıntıları iyice temizlemelisiniz ki, gözenekleriniz tıkanmasın değil mi? Temizleme işlemine boyun, hatta dekolte bölgesinden başlayabilirsiniz.

Pamuk, sünger, kâğıt mendil; her ne kullanıyorsanız yüzünüzü aşağıdan yukarıya yavaş yavaş silin. Derinizi üzmeyin. Kullandığınız ürünü ya da doğal karışımı yüzde dağıttıktan sonra dairesel hareketlerle saçlarınızın başladığı yere kadar temizlik işlemini sürdürün. Bu arada saçlarınızı bu işe bulaştırmayın sevgili okur. Makyaj temizleme işlemine geçmeden önce bandana, pamuk, toka gibi şeyler elinizin altında olsun. Pudralı Venüs’ten hatırlatması.

Makyaj Temizlemede Diğer Öneriler

Şunu da hatırlatmakta fayda var sevgili okur, eğer suya dayanıklı bir makyaj yaptıysanız temizleme işlemi için yağ bazlı bir temizleme suyu kullanın. Ayrıca ok gibi kirpiklerinizi silerken de dikkatli olun derim ben.  Yumuşak bir pamuk tercih edin. Gözlerinizi sert hareketlerle temizlemeyin. Un yoğurur gibi değil, sevgili okur. Pamuğu gözünüze hafifçe bastırın, sonra aşağı yukarı yavaşça temizleyin.  Rujunuzu oraya buraya bulaştırmak istemiyorsanız dudaklarınızı dıştan içe doğru silebilirsiniz. Cildinizi iyice arındırdıktan sonra besleyici yağlarla kirpiklerinize, dudaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Saf gül suyu, süt- papatya karışımı, cildiniz için iyi bir yatıştırıcı olabilir.  Siz cildinizi daha iyi tanıyorsunuz. Yapacaklarınızı biliyorsunuz zaten. Benden hatırlatması. Güzel günleriniz olsun. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bir × 5 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Hangi Dizi Yeniden Çekilsin İstersiniz
Makyajınızı Temizlemeden Yatmayın