Oje Nasıl Sürülür | Tırnak Bakımı| Cilt Bakım | Pudrali Venüs

Oje Nasıl Sürülür

Merhaba, sevgili okur. Zambak kokulu haftalar dileyerek başlamak istiyorum yazıma. O nasıl oluyor Pudralı derseniz, ben de bilmiyorum ama ferah, bereketli, renkli günler bizi beklesin isterim. Bir yandan da tırnaklarımızı renklendirelim mi? Oje nasıl sürülür, onu anlatmak istiyorum bugün. Ne var canım oje sürmekte, demeyin. Her işin bir usulü var. İnce noktalara dikkat edersek daha iyi sonuçlar elde ederiz, benden söylemesi. Hazırsanız, bana eşlik edin.

*Öncelikle her zaman olduğu gibi, işe girişmeden önce hazırlık yapıyoruz. Tırnaklarınızı bir güzel törpüleyin. Tırnak bakım yağları ile güçlendirin. Pürüzsüz ve şekilli tırnaklara oje sürmek daha keyifli olacaktır.

*Sonra efem tırnaklarınıza baz sürün. Böylece oje daha kalıcı olacaktır.

* Oje fırçasının fazlalıklarını aldırarak oje sürme işlemine başlayın. Bunun için fırçayı ileri geri sallayabilirsiniz.

*Opak bir görüntü istiyorsanız, ilk katı sürdükten sonra bir-iki dakika bekleyip ikinci kata geçebilirsiniz. Bu esnada ojeyi ilk kata göre biraz daha kalın sürebilirsiniz. Ojenin daha çabuk kuruması için tırnaklara üflemek serbest!

* İki kat oje sürdünüz. Kuruttunuz. En üste de bir koruyucu sürerseniz harika olur.

Püf Püf Noktaları

#Efem ojenizi sürdükten sonra, başka bir işle ilgilenmeyin. Ben bu hatayı yaptım, siz yapmayın. Tırnağımın üzerinde kaç kere saç teli izi oldu, bilmiyorum. Oje bu, bulaşıyor.

#Ojenizin daha hızlı kuruması için ellerinizi soğuk suya batırabilirsiniz.

#Oje şişesini yukarı aşağı çalkalamayın efem. İki elinizin arasına alıp silindir gibi, ileri geri hareket ettirin.

# Ojenizin taşmasını istemiyorsanız oje sürme işlemine tırnağın ortasından başlayın.  Böylece fazlalıkları yayabilirsiniz.

# Oje sürerken kenarlara bulaşıyor, değil mi? Bunun için bir kâğıt mendil ve aseton yanınızda bulundurmakta fayda var.  Pamuk kullandığınızda küçük küçük parçalar tırnağınıza yapışır ve görüntüyü bozar. Ben bu işlem için kulak temizleme çubuğu kullanıyorum.

Bugün de aslında çok kolay olduğunu düşündüğümüz ama aslında püf püf noktaları olan bir konuya değindik efem. Oje nasıl sürülür, dedik. İyi de ettik. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Ojeleriniz renkli, manikürünüz afili, elleriniz kadifemsi olsun. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on bir − 2 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Tava Böreği Yapıyoruz
Oje Nasıl Sürülür