Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır | Makyaj | Pudralı Venüs

Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? İki-üç yıl önce çok “trend” olan bir uygulama vardı. Dudaklarda ombre ruj uygulaması. Bizim Vera denemiş yine geçen gün, fotoğraf attı bana. Siz de sıra dışı ve dolgun bir görünüm istiyorsanız deneyebilirsiniz. Hazır “Cadılar Bayramı” gelmişken belki denemek istersiniz. Kedi kadın kostümü üzerine bordo-kırmızı ombre ruj. Ay bunu düşüniciim. Limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin efem.

Ombre Ruj Uygulaması

Ombre ruj ne ola ki Pudralı, derseniz anlatayım efem. Kısaca bu uygulama biri açık biri koyu olmak üzere iki dudak kalemi ve ruj ile yapılan dudak gölgelendirmedir. Dudaklarınıza üç boyutlu bir görünüm verir. Rengârenk dudaklarla çarpıcı bir hava yakalarsınız ve dudaklarınız daha dolgun görünür.

*Dudaklarınıza bir kapatıcı sürerek işe başlayabilirsiniz. Böylece dudak renginiz nötr olur ve renk daha çok ortaya çıkar, ayrıca rujunuz daha uzun süre dayanır.

*Dudağınıza koyu renk ile bir çerçeve yapın. Dudak kalemi ile ruj sürer gibi dudaklarınızın ortası boş kalacak şekilde boyayın.

*Renk seçimi size kalmış efem. Bordo-kırmızı, mor-pembe, kahverengi –nude ilk akla gelenler ama siz niye bir çılgınlık yapmayasınız ki? Akla gelmeyecek iki rengi de kullanabilirsiniz. Herkesin tarzına kimse karışamaz 😊

*Kenarları koyu renk geçtikten sonra iç kısmı da açık renkle boyayın. Mat likit ve glossy rujları bir arada kullanabilirsiniz.

*Dudaklarınızın iç kısmını da boyadıktan sonra dışını bir kez daha geçebilirsiniz.

*Bu işlemlerden sonra ise rujunuzu sabitlemek ve daha da vurgulamak için dudaklarınızın üzerini transparan pudra ile geçebilir ve üstüne de highlighter sürebilirsiniz. Oh, mis!

Siyah ruj ve bordo ile ombre dudak ve kedi kadın kostümü ile Cadılar Bayramı partisine hazırsınız:) Siz ombre ruj uygulamasını denediniz mi efem. Yorumlara yazın, bendenize fotoğraf atın. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × üç =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Toplanın: Yumurta Piyazı Yapıyoruz
Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır