Pudra Çeşitleri ve Baking Yöntemi | Makyaj | Pudralı Venüs

Pudra Çeşitleri Ve Baking Yöntemi

Çay- simit, ketçap-mayonez, Süheyl-Behzat, bir de fondöten- pudra. Aklınıza gelen ikilileri sayın desek bunlardan çoğu ilk aklınıza gelenlerden biri olacaktır, değil mi? Gerçi fondöten biraz daha öne çıkmıştı ama neyse ki son zamanlarda pudranın da değeri anlaşıldı. Makyaj bloggerları pudralı videolar çekmeye başladılar. Günlük makyajda daha fazla tercih edilmeye başlandı. Kozmetik markalarının bir sürü pudra çeşitleri var. Cilt renginize ve cilt tipinize uygun olanı seçmek size kalıyor.

Pudra ve Pudra Çeşitleri

Şimdi nasıl karpuz ve peynir birlikte bambaşka bir lezzet olup damaklarımızda kalıyorsa, pudra ve fondöten de öyle. Hemen söyleyelim sevgili okur, pudranın amacı cilt lekelerinizi kapatmak, renginizi eşitlemek değil. Kendisinin asli görevi, ten makyajını yüzünüze sabitlemek. Özellikle yağlı bir cilde sahipseniz, fondötenlerin o kremsi yapısı yüzünüzde parlamaya neden olacaktır. T bölgesi parıl parıl parlamasın diye, makyajınızın son rötuşu olarak pudra kullanabilirsiniz. Matlaştırma görevi görür, fondöteninizin yüz çizgilerine dolmasını engeller. Gördüğünüz gibi çok amaçlıdır. Hem makyajınız daha uzun ömürlü olur, Pudralı Venüs’ten söylemesi.

Toz Pudra: Daha çok günlük makyajda tercih edebilirsiniz. Hafif yapısı sayesinde hem doğal bir görünüm verir hem de göz altlarında kullanılabilir. Geniş ve tombul fırçalarla uygulama yapabilirsiniz. Bir miktar toz pudrayı ürünün kapağına dökün. Fırçanızı üstünde gezdirin. Aman fazlalıkları almayı unutmayın. Fırçayı elinizin üzerinde gezdirin yahut pof pof silkeleyin. Sonrasında da yüzünüze yuvarlak hareketlerle, yavaşça gezdirin. Parlamayı önlemek için özellikle T bölgesine sürün. Pürüzsüz pürüzsüz gezin, oh, mis gibi!

Transparan Pudra: Çok kullanışlı bir ürün, sevgili okur. Cildinize renk vermeden makyajınızı sabitliyor. Parlamayı önlüyor. Elbette kapatıcılık özelliği yok, bunun için renkli transparan pudraları tercih edebilirsiniz.

Sıkıştırılmış Pudra: Kendisi daha yoğun ve kıvamlı bir pudradır. Gün içinde makyajınızın şöyle bir üstünden geçmek ve tazelemek için kullanabilirsiniz. Çantanızda taşınması ve kullanımı açısında daha rahattır.  Ürünün içinden çıkan veya kendi makyaj süngerinizi kullanabilirsiniz.

Baking  MakeUp Nedir

toz-pudrali-kadin-baking-pudrali-venus-450x450--300x300-Pudra Çeşitleri  Ve Baking Yöntemi-Makyaj -pudralivenus

İlk duyduğumda ben de çok şaşırmıştım sevgili okur. Baking make up,‘’Makyaj Pişirme’’ demekmiş. Nasıl yani Pudralı Venüs, demeden anlatayım. Her zaman yaptığınız makyajınızı yaptıktan sonra, transparan toz pudrayı yüzünüzün daha aydınlık gözükmesini istediğiniz noktalarına bol bol uyguluyorsunuz. Göz altı, çene, alın gibi. 10- 15 dakika bekliyorsunuz. Bunu yaparken göz makyajınızı yapabilir veya başka bir işle meşgul olabilirsiniz. Vakit değerli!

Bu arada pudra vücut ısınızla pişerek, yüzünüzle bütünleşiyor. 15 dakika sonunda büyük ve yumuşak uçlu fırçanızla sürdüğünüz toz pudrayı süpürüyorsunuz. Öyle çalı süpürgesiyle kapı önü süpürür gibi değil sevgili okur, nazikçe. Bu yöntemi daha çok gece makyajı yaptığınızda veya özel günlerde kullanmanızı öneririm. Pürüzsüz ve donuk bir görünüm elde ediyorsunuz. Mermer gibi ama mimiksiz. Muhtemelen fotoğraflarda filtre kullanmayacaksınız. Zarif kalın, hoşça kalın.

 

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 5 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Şahsiyet: Unutmak ya da Unutmamak Meselesi
Pudra Çeşitleri  Ve Baking Yöntemi