Ruj Nasıl Sürülür |Mat Ruj | Likit Ruj| Makyaj | Pudralı Venüs

Ruj Nasıl Sürülür

Güzellik emek ister sevgili okur. Öyle ruju  sür çık olmaz. Ruj sürmenin de bir usulü var, püf noktaları var.  Rujunuzun daha kalıcı olması, dişlerinize ruj bulaşmaması için neler yapabilirsiniz bakalım. Evet, portakalda pişen Türk kahvelerinizi aldıysanız başlayalım.

*Ruj sürmeden önce dudaklarınızın ölü deriden arındırılmış olması gerekiyor. Esmer şeker- bal karışımı veya Türk kahvesi ile  dudaklarınıza peeling yapın.

*Ardından bir nemlendirici ile iyice pürüzsüz bir zemin hazırlayın. Rujunuzun ön plana çıkması için renksiz bir nemlendirici daha iyi olacaktır.

*Eğer mat ruj kullanacaksanız mutlaka bu işlemleri uygulayın. Aksi halde Özellikle de kuru dudaklara sahipseniz ruj dudaklarınızda topak topak olacaktır.

*Rujunuzu sürmeden önce bir kapatıcı veya pudra yardımıyla rujunuzun kalıcılığını arttırabilirsiniz.

*Dudak renginizi nötrledikten sonra, dudak kalemi ile bir çerçeve çizin. Dudak kaleminizin çok sivri uçlu olmamasına özen gösterin. Dilerseniz transparan dudak kalemi de kullanabilirsiniz.

*Nihayet sıra ruja geldi. Rujunuzu direkt ya da bir fırça yardımıyla uygulayın. Nasıl rahat ediyorsanız, sevgili okur.

*Eğer likit parlak ruj kullanıyorsanız önce rujunuzu sonra dudak kaleminizi sürün. Daha yoğun ve opak bir görünüm için dudak kaleminizi tüm dudağınıza uygulayın. Bazen ruj sürmeye bile gerek kalmadığını göreceksiniz.

*Tüm bu işlemler sırasında ağız kenarlarınızı unutmayın aman diyeyim. Oralar boş kalmasın.

*En son ince bir fırça yardımıyla beğenmediğiniz kısımları düzeltebilirsiniz.

*Dudaklarınızın daha belirgin olmasını istiyorsanız ağız kenarınıza ten renginde kalemle bir çerçeve yapın.

*Fazla ruju kâğıt peçete yardımıyla aldırın. En güzel dudak izi kimde, görelim.

*Başımıza gelmesinden en fazla korktuğumuz makyaj facialarından biri nedir sevgili okur? Dişimize ruj bulaşması! Bunu engellemek için dişinize biraz vazelin sürün. Şimdi gülümseyebilirsiniz.

Bugün de güzelleştik sevgili okur. Rujlarımızı sürdük. Süslendik püslendik. Mis gibi olduk. Bazen evde otururken bile ruj sürerim ben. Ya dudaklarım bana çok kuru ve renksiz gelmiştir ya da canım sadece öyle istemiştir. Keyif bizim, kime ne değil mi? Hiç! Yazımı noktalarken size bir şarkı armağan etmek isterim. İçimden geldi. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Görüşmek üzere.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × dört =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kendi İçine Dönmek
Ruj Nasıl Sürülür