Sahte Çil Nasıl Yapılır | Çil Yapımı | Makyaj Pudralı Venüs

Sahte Çil Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili okur. Size iyi haftalar ve güzel başlangıçlar diliyorum.  Bugün makyajla çil yapımından bahsedeceğim efem. Çiller yüze çok hoş ve doğal bir görüntü veriyor, değil mi? Hafif makyaj, biraz allık ve aydınlatıcı ile farklı yüze kavuşabilirsiniz.  Limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin. Sahte çil yapımına dair yöntemlere göz atalım.

Mat Ruj ile Çil Yapımı

Eğer kahverengi tonlarında bir ruj ve ince uçlu fırçanız varsa yüzünüze kolayca çil yapabilirsiniz. Bunun için makyaj fırçanızı mat rujun fırçasına hafifçe değdirin ve yanaklarınıza, burnunuza ve alnınıza dokundurup çekin. Nokta gibi çok muntazam yuvarlaklar yerine açıklı- koyulu, gelişigüzel çizilmiş çiller elde edin. Ardından elinizle bastırın. Sabitlemek için transparan pudra ile üzerinden hafifçe geçin.

Kaş Ürünleri ile Çil Yapımı

Cilt renginizle uyumlu bir kaş farı, kaş kalemi ya da diğer kaş ürünleri ile yüzünüzde küçük dokunuşlar yaparak yaz güneşinin belirginleştirdiği çil görünümüne kavuşabilirsiniz.  Bu işlemden sonra nemli bir makyaj süngeri ve sabitleyici sprey yüzünüzün üzerinden geçmeyi unutmayın. Bunu kahverengi göz kalemi ile de yapabilirsiniz. Bunun için son günlerde makyaj artistleri ve influcerların da övgü dolu sözlerle bahsettiği Alix Avien Eyeliner Pencil Brown’a göz atabilirsiniz efem.

Püskürtme Yöntemi ile Çil Yapımı

Küçük bir kabın içine cımbız yardımıyla sıyırdığınız bir parça bronzer ve kahverengi far koyun. Biraz da su ekleyerek güzelce karıştırın. Karıştırma fırçası yardımıyla biraz uzaktan yüzünüze püskürtün.

Doğal Görünümlü Çil Yapmanın Püf Noktaları

  • Rutin cilt bakımınızı yapın ve yüzünüzü mutlaka nemlendirin.
  • Ten makyajınızı yapın. Çok katmanlı bir görünüm yerine daha doğal bir makyajı tercih edin.
  • Bu çillerin bir yerde kümelenmesi yerine dağıtmaya özen gösterin.
  • Bu noktaların üzerinden transparan pudra ile geçin.
  • İrili- ufaklı aynı boyda olmayan çiller çizin.
  • Daha şirin bir görüntü için allık da uygulayabilirsiniz.

Siz sahte çil makyajını denediniz mi sevgili okur? Bu konudaki püf püf noktalarınız neler, bana yazın. Yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yedi − 3 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kek Hamuru Nasıl Yapılır
Sahte Çil Nasıl Yapılır