Şeffaf Rimel Nasıl Kullanılır | Makyaj | Pudralı Venüs

Şeffaf Rimel Nasıl Kullanılır

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız? Umarım orada herkes iyidir. Bazı günler makyajımızın yok gibi gözükmesini isteriz, değil mi?  Ama güzelliğimizden ve doğallığımızdan da katiyen ödün vermeyiz.  Cildimize biraz renkli nemlendirici, belki BB Krem süreriz, yanaklara hafif pembelik, dudaklarımıza bir lipstick sürdük mü oh, mis! İşte bu durumda şeffaf rimeller göz makyajımızın imdadına yetişir. İtiraf edeyim efem pazar günleri yürüyüşe gittiğimde ben de sürüyorum. Limonlu çaylar hazırsa devam edelim.

Şeffaf rimel (renksiz rimel) ne işe yarar?

-Güzelce cilt bakımınızı yaptınız, renkli nemlendirici, hafif bir allık, nude tonlarda bir ruj sürdünüz. Güzel gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

-Jel formunda, renksiz ürünlerdir. Özellikle koyu renk kirpikleriniz varsa, bunu vurgulamak adına bu makyaj ürünü tam size göre.

-Kirpiklerinize daha dolgun bir görünüm verir. Ve şeffaf rimeli alt kirpiklerinizde de kullanabilirsiniz.

-Maskaranızın altına baz olarak sürebilirsiniz. Böylece kat kat maskara uygulamadan da kirpikleriniz daha dolgun görünecektir.

-Efem, Pudralı’dan hatırlatması: şeffaf rimeller daha çok kaş şekillendirmek için kullanılıyor. Kaşlarınızı doldurduktan sonra sabitlemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca beyefendiler tarafından da tercih ediliyor.

– Makyaj yapmaya yeni başlamışsak annelerimiz makyaj malzemelerini kullanmamızı istemez değil mi? İşte şeffaf maskara makyaj yapmaya yeni başlayan ve okula belirgin makyajla gitmek istemeyen gençler için de faydalı efem.

Peki maskara nasıl sürülür, konu buraya gelmişken bir kez daha hatırlatayım efem. Öncelikle rimelinizi daha uzun süre kullanmak istiyorsanız kapağı açtıktan sonra fırçayı tek harekette yerinden çıkarın. Tekrar geri koymayın.

Kirpiklerinizi dipten uca kavrayın. Aşağıya bakarak zigzag hareketlerle kirpiklerin çıkış yönüne doğru sürün. Ceylan gözler için kirpiğinizin uç kısımlarına, rimeli yana doğru çekerek sürün.

Bugün de Pudralı Venüs’e ayrılan sürenin sonuna geldik. Siz şeffaf rimel kullanır mısınız? Yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

beş × 1 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Lens Nasıl Kullanılır
Şeffaf Rimel Nasıl Kullanılır