Sık Yapılan Makyaj Hataları | Makyaj | Pudralı Venüs

Sık Yapılan Makyaj Hataları

Merhaba, sevgili okur. Nasılsınız, sağlığınız sıhhatiniz yerinde mi? Umarım orada herkes iyidir. Hasta olan varsa da umarım en kısa zamanda şifa bulur. Size renkli balonlar içinde iyi dileklerimi yolluyorum.

Pudralı bugün size makyaj hatalarından bahsetmek istiyor, sevgili okur. Hatasız kul olmaz, demeyin hemen. Doğrusunu öğrenmek elimizde diye düşünüyorum. Hem de bilgiye bu kadar kolay ulaşılabilen bir çağda!  Evet şimdi sık yapılan makyaj hatalarına geçelim. Bağışıklığınızı güçlendiren zencefilli bitki çaylarınız hazırsa başlayalım.

* Cilt renginizden çok açık veya koyu bir fondöten sürmek. Biliyorum, insan bazen kendine olmayanı istiyor. Beyaz tenli olan esmer, esmer olan beyaz tenli olmak istiyor. Fakat en doğrusu boynumuzla uyumlu renkte, cilt tipinize uygun bir kozmetik ürünü kullanmak. İlla ki cildinizden birkaç ton açık fondöten sürecekseniz, bir bronzer uygulayın derim.

*Cildiniz çok kuruysa, makyajınızı sabitlemek için çok mat pudralar kullanmayın. Bu bir süre sonra yüzünüzde çatlamış toprak görüntüsü oluşturacaktır. Daha ışıltılı, ince yapılı pudraları tercih edin.

*Gözaltı morluklarını kapatmak için bembeyaz concealer kullanmak. Yapmayın, etmeyin rica ediciim. Kusurları kapatayım derken daha çok göze sokuyorsunuz bazen sevgili okur. Gözaltı aydınlatıcınız yüzünüzle aynı renk hadi bir ton açık olmalı, unutmayınız.

*Allığı tüm yanağa uygulamak. İşte bence bundan da kaçının. Hafifçe uygulanmış bir allık yüzünüzü taze ve sağlıklı gösterecektir. Allık fırçanızı allığa sürdükten sonra, elinizin üstünde fazlasını aldırın.  Gözün bittiği yerden, güldüğünüz zaman ortaya çıkan o tatlı şişkinliklerden şakaklara doğru sürün. Çok fazla geldiyse biraz pudrayla allığı dengeleyebilirsiniz.

*Kaşları kopkoyu boyamak. Rica ediciim bunu yapmayın sevgili okur. Siz bilirsiniz de inanın insanın ifadesi bile değişiyor. Peki kaşlar nasıl boyanmalı? Öncelikle kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Şekli iyice ortaya çıksın. Boşlukları hafifçe doldurun. Sonra kaşlarınızı tekrar tarayın ki, kaş farı, kaş kalemi ne kullandıysanız, iyice dağılsın ve doğal bir görünüme kavuşun.

*Dudak kalemini dudağınızın çok uzağından çekmek. Tamam dolgun dudaklara sahip olmak istiyoruz ama böylesi de çok yapay duruyor sevgili okur. En fazla kalem ucu kadar dışarıdan çekebilirsiniz. Ayrıca dudak içlerini ve ağız kenarlarını da boyamayı unutmayın, hatırlatayım dedim.

Evet, sevgili okur. Bunlar benim gözüme takılanlar. Sizin de ‘’doğrusu şudur’’ demek istedikleriniz varsa yorumlarda buluşalım. Dişinize ruj bulaşmasın diyor ve Behlül gibi kaçıyorum, şimdilik. Zarif kalın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on + 9 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Dümdüz Saçlar için Pudralı Öneriler
Sık Yapılan Makyaj Hataları