Simli Oje Nasıl Sürülür | Tırnak | Makyaj | Pudralı Venüs

Simli Oje Nasıl Sürülür

İyi haftalar sevgili okur. Nasılsınız, umarım afiyettesinizdir. Geçtiğimiz hafta sonu  Leda ile görüntülü konuştuk, yeni simli ojeler almış, gösterdi. Ben çok tercih etmiyorum ama deneyeceğim sanırım. Çünkü Alix Avien’in harika renkleri beni de cezbetti. Eğer espressolar hazırsa simli oje nasıl sürülür, bana eşlik edin efem.

Simli Oje Sürmenin Püf Noktaları

  • Adım adım simli oje uygulamasına geçmeden önce sizin nasıl bir görünüm istediğinizin önemli olduğunu söylemek isterim efem. Daha yoğun bir görünüm için iki kat oje sürebilirsiniz.
  • Önce tırnaklarınızı oje sürmeye hazır hale getirin. Güzel zemin, istenen sonuç, diyelim. Manikür sonrası tırnak bakım yağı, işlem tamamsa da base coat adı verilen şeffaf oje sürün.
  • Simli oje sürerken simin yeterince dağılmaması ya da bir yerde toplanması sorunu olur. Bunu engellemenin püf püf noktası var. Uygulamayı direkt tırnağınıza yapmak yerine, ojeyi, önceden tırnaklarınız için hazırladığınız süngere sürün. Daha canlı bir görünüm için süngere birkaç kat uygulama yapabilirsiniz. Çok basit efem, simli oje sürmeden önce her tırnağınız için küçük sünger parçaları kesin.
  • Süngeri tırnaklarınıza dokundurup çekerek yani tampon hareketlerle ojeyi uygulayın. Böyle daha kolay değil mi?
  • Tırnağınızda asimetrik çizgiler oluşturmaya ne dersiniz? Siz hangi şekil isterseniz. İster nail art bantlarını kullanın ister evde küçük küçük keseceğiniz para bantlarını kullanın. Yaratıcılık serbest efem.
  • İşlem tamamlandıktan sonra tırnaklarınızın üzerine de tırnak koruyucu oje sürerseniz harika olur.

Simli Oje Nasıl Çıkar?

Simli oje sürmesi keyifli ama çıkarması birazcık zor olabilir. Ama her şeyin olduğu gibi simli ojeyi çıkarmanın da püf püf noktası var. Her tırnağınız için pamuk parçaları hazırlayın. Hepsine aseton dökün. Ardından tırnağınızı hazırladığınız bu pamuklarla sarın. 8-10 dakika bekleyin. İsterseniz pamuğun üzerini folyo ile de kaplayın.

Evet, bugün de Pudralı Venüs’e ayrılan sürenin sonuna geldik. Simli oje sürme rehberine katkı yapmak isterseniz yorumlarda buluşalım sevgili okur.  Pazartesiniz sendromsuz geçsin diye size bir şarkı armağan ediyorum. O zaman dans! Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

 

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on üç − dokuz =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Islak Görünümlü Saç Nasıl Yapılır
Simli Oje Nasıl Sürülür