Tonsürton Makyaj Nasıl Yapılır | Makyaj | Pudralı Venüs

Tonsürton Makyaj Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız, hoş musunuz, Pudralı sorar size. Evet, bugünkü konumuz en gözde makyaj trendleri arasında yer alan tonsürton makyaj. Bu makyaj nasıl yapılır, birlikte bakalım. Limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin.

Tonsürton Makyaj Nedir

Tonsürton bir moda terimi. Seçtiğiniz bir rengin tonlarını kullanarak kombin yapıyorsunuz. Mesela size çok yakıştığını düşündüğünüz kahverengini seçtiniz. Ayakkabınızda, çantanızda, gömleğinizde farklı kırmızı tonlar kullanarak sade ama iddialı bir görünüm elde edebilirsiniz. Tek renk makyaj da diyebiliriz buna. Karışıklığa yer yok, hangi renk hangi renkle uyumludur derdi yok, ay Pudralı bunu sevdi!

Evet efem yukarıda da bahsettiğim gibi, ten makyajınıza başlamadan önce bir ana renk belirliyorsunuz. Sonra gözler, yanaklar, dudaklar; bu ana renk ile uyumlu tonlarda boyanıyor. Mesela ben toprak tonlarında makyaja bayılırım. Siz pembe tonlarını tercih ettiniz diyelim, yine tüm makyajınızı bu tonlarda yapıyorsunuz. Kolay değil mi?

Tonsürton Makyaj Nasıl Yapılır

*Öncelikle size en çok yakışacak bir ana renk belirleyin. Burada cilt alt tonunuzu bilmeniz mühim efem. Ona göre gideceksiniz.

*Mesela gülkurusunu seçtiniz. Gözlerinize bu tonda bir far, pembe bir allık ve ruj kullanın. Nasıl başladıysak öyle devam!

*Günlük kullanımda doğal tonları tercih ederken gece makyajında son yıllarda moda olan neon renkleri kullanabilirsiniz. Olamaz mı, olabilir tabii! Ay ben kiremit rengine de bayılırım. İşe giderken giydiğiniz o krem rengi gömleklerle harika olmaz mı?

*Tonsürton makyaj yaparken saç renginiz de size fikir verebilir. Mükemmel uyumu saçlarınızda ve makyajınızda yakalayabilirsiniz. Kıyafetlerinizde de dengeli bir kombin, oh, mis!

*Tonsürton makyaj gibi tonsürton giyim ve tonsürton saç uygulaması da yapabilirsiniz efem. O da başka bir yazının konusu olsun.

Evet efem, bugün de Pudralı’ya ayrılan sürenin sonuna geldik. Sizin de söyleyecekleriniz varsa yorumlarda buluşalım. Bilgilerimiz çoğalsın. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

 

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on dokuz − yedi =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Toplanın: Yumurtalı Ekmek Yapıyoruz
Tonsürton Makyaj Nasıl Yapılır