Toplanın: Porselen Makyaj Yapıyoruz |Makyaj |Pudralı Venüs

Toplanın: Porselen Makyaj Yapıyoruz

Merhaba. Gönül Yazar’ın ‘’Taş Bebek’’ lakabı varsa Pudralı’nın da Porselen Venüs lakabı var. Şaka bir yana efem, özel günlerde porselen makyaj yaptırırım ve bebek gibi mis gibi olurum, üzerinize afiyet. Bu elbette maharetli ellerin ve porselen makyaj ürünlerinin becerisi. Düğünlerde, gece davetlerinde ışıl ışıl parlamak için ideal. Kırmızı halıda yürüyen ünlülerimiz de porselen makyajı tercih ediyorlar. Bizim neyimiz eksik, değil mi?

Porselen Makyaj Nedir

Porselen makyaj cildi kusursuz, ışıl ışıl, pürüzsüz, deyimi yerindeyse porselen bebek görünümüne kavuşturan bir makyaj tekniğidir. Bu makyajı yapmak için profesyonel ellere teslim olmak ya da makyajı çok iyi bilmek gerekir. Suçiçeği izleri, çil, kalıcı lekeler gibi cilt problemlerini kapatarak kusursuz bir ten elde etmek amaçlanır.

Porselen makyaj için kapatıcılığı yüksek, yoğun pigmentli ürünler tercih edilir. Pudralar, aydınlatıcılar, kapatıcılar, takma kirpikler veya takma kirpik etkisi bırakan maskaralar, bordo,kırmızı rujlar… Elbette gelin makyajında daha doğal, gece davetlerinde ise yoğun bir görünüm istenir. Bu makyajı evde yapacaksanız maske efektinden kaçının, aman diyeyim sevgili okur.

Porselen Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

*Öncelikle cildinizi makyaja hazırlayın. Peeling yaparak ölü derilerden arınarak işe başlayabilirsiniz. Ardından cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

*Sonra efem güzel bir primer ile zemin oluşturun. Bu gözenekli görünümün de önüne geçecektir.

*Kapatıcılığı yüksek, cilt renginize uygun bir fondöten kullanın.

*Porselen makyajda hedef daha aydınlık bir görünüm.  Gözaltları, çene ucu ve burun ucunu aydınlatın.

*Ten makyajınızı sabitlemek için ışıltısız ve mat bir pudra ile yüzünüzü pudralayın. Bu makyajınızın kalıcılığını da artıracaktır.

*Parıltılı farlar, dumanlı gözler tercih edebilirsiniz. Ama göz farı bazı kullanmayı ve kirpik diplerini belirginleştirmeyi unutmayın.

*Gözleriniz mi dudaklarınız mı ön planda olacak, ona göre bir yol izleyebilirsiniz.

*Allık seçiminde doğal tonları tercih edin. Şeftali, hafif pembe gibi.

*Ama takma kirpik takmak serbest! Gelsin Türkan Şoray kirpikleri!

*Makyajınızı bitirdikten sonra mutlaka bir sabitleyici sprey kullanın.

*Günün sonunda mutlaka makyajınızı güzelce temizleyin. Cildinizde kalıntı kalmamasını ve güzelce nemlenmesi önemli.

Evet sevgili okur, porselen makyaj yapımında dikkat etmeniz gereken noktaları sıralamaya çalıştım. Porselen makyajı gündüz saatlerinde yapmanız önerilmiyor efem, benden söylemesi. Ama bu makyajda harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Mis gibi. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iki × beş =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Limonlu Kek Yapıyoruz
Toplanın: Porselen Makyaj Yapıyoruz