Yeni Yıl Makyajı Nasıl Yapılır | Makyaj | Pudralı Venüs

Yeni Yıl Makyajı Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız, 2021’e hazır mısınız? 2020 bizi birazcık üzdü kabul ediyorum ama yine de yeni yıla girerken umutları diriltmek gerek, ne dersiniz? Sadece beklemek değil demek istediğim. Dünyayı ve doğayı daha iyi anlamak, kendini daha çok dinlemek, daha güzel sevmek… Bugün çok romantiksin Pudralı, demeden önce yeni yıl makyajı nasıl yapılır, ondan bahsedeyim. Evdeyiz diye parti yapmayalım mı efem.

Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Cildimizi de yeni yıla hazırlamayalım mı? Peeling ve nemlendirme sonrası mis gibi olmuş cildinize makyaj bazınızı sürün.

Ten Makyajı

İnce yapılı ve kapatıcı fondöteninizi fırça yardımıyla, çok bastırmadan yüzünüzde dağıtın. Cilt renginizden 1-1,5 ton koyu kapatıcı ile gözaltınızı ve kapatmak istediğiniz yerleri kapatın.

Kontür ve Allık

Efem madem yılbaşı makyajı şöyle cilt rengimize göre tatlı tatlı allıklar sürmeyelim mi? Cildiniz çok kuruysa toz ürünler yerine jel ve kremsi yapıda allıklar da tercih edebilirsiniz.

Beğendiğimiz yerleri öne çıkarıp istemediğimiz görüntüleri hoop arkaya atmayalım mı? Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek, alnınızı ve burun kanatlarınızı daraltmak ve çenenizi daha keskin göstermek için kontür paletinizi yeniden elinize alın. Burnunuzu daha kalkık göstermek için burun ucuna, dudağınızın üstüne aydınlatıcı sürün.

Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajı akla gelir değil mi? Siz de açık-koyu tonlarda farlar kullanıp istediğiniz renklerde smoky eye yapabilirsiniz. Ama burada karar vermeniz gerek. Gözleri abartacak mısınız yoksa sade bir göz makyajı mı yapacaksanız. Eğer kırmızı ve bordo gibi koyu tonlarda ruj sürecekseniz gözlerinizi daha az boyayabilirsiniz.

Ayrıca gözleri daha belirgin hale getirmek için göz kapaklarının içine kalem çekmek, eyeliner sürmek ve sedefli farlar da serbest efem!

Dudak Makyajı

Yılbaşı makyajı deyince akla ne gelir, elbette kırmızı ruj! Siz de size en yakışan kırmızı tonunu bulun. Sen ne yapacaksın Pudralı, derseniz ben yılbaşı dudak makyajımda mor ruj kullanacağım. Gözlere de ince bir eyeliner ve gri metalik göz kapakları, oh mis!

Tırnaklar

Tırnakları da unutmayalım ama değil mi efem? Ben nail art yapiciim. Nude oje üzerine farklı renklerde puantiyeler. Güzel olacak.

Evet sevgili okur. Yılbaşı makyajı nasıl olur, diye sorarsanız aslında kesin bir kuralı yok. Bu tamamen sizin zevkinize, kıyafetinize ve gideceğiniz yere göre değişir. Siz nasıl isterseniz. Yine de makyaj sabitleyici ve pudra ile makyajınızı yüzünüze iyice oturtmayı ihmal etmeyin. 2021 hepimize iyi gelsin. Zarif kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

üç × 1 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
İlaç Kutularını Değerlendiriyoruz
Yeni Yıl Makyajı Nasıl Yapılır