Yüz Kontürü Nasıl Yapılır | Yüz| Makyaj | Pudralı Venüs

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? Ben bildiğiniz gibi, evdeyim, ama, süslenmeye devam ediyorum. Malum yüzümüzün her yeri kusursuz değil. Ama bir kontür ve aydınlatıcı paleti ile illüzyon yaratabiliriz. Birkaç küçük dokunuş ile beğendiğimiz yerleri ön plana çıkarabilir, çok da beğenmediğimiz yerlere küçük dokunuşlarla müdahale edebiliriz. Ama ne olursa olsun, unutmayın ki biz hep güzeliz! Damla sakızlı kahveler hazırsa yüz kontürü nasıl yapılıyormuş, bakalım.

Uzun-Oval Yüz

*Uzun yüzlere kontur yaparken, yüzü daha kısa göstermek isteriz. Bu nedenle şakaklara, alın genişse alına kontur uygulanır. Dar bir alnınız varsa kontür geçip daha da daraltmak, yanlış bir hareket olacaktır.

*Yanaklarınızın için, kulağın ortasından yüzünüzün ortasına doğru fırçayı gezdirin. Elmacık kemiklerinin altından dik bir şekilde, yavaşça.

*Çenenizin altına, gıdınız varsa boynunuza kontür uygulayabilirsiniz.

Kalp Üçgen Yüz

*Çene kısmını aydınlık tutmalısınız.

*Yüzünüz hem dar hem uzunsa, dik çizgilerle, kulağın üst kısmından elmacık kemiğine çizgi yapın. Unutmayın, ürünü hep yukarı doğru dağıtıyoruz.

*Eğer alnınız genişse, bu kontür uygulamasını yoğun bir şekilde saç diplerine de uygulayın.

Kare- Dikdörtgen Yüz

*Bu yüz şekline sahipseniz, köşeli hatlarınızı yumuşatmanız gerecek, sevgili okur.

*Oval çizgilerle elmacık kemiklerinizi belirginleştirin.

*Çenenizin altını, alnınızı geniş fırça darbeleriyle kontürleyip yumuşatabilirsiniz.

Yüz Kontüründe Püf Püf Noktaları

# Öncelikle doğru ürünle işe başlamalısınız sevgili okur. Bu işlem için toz pudralar, likit ürünler tercih edebilirsiniz. Ayrıca birçok marka geniş renk seçeneğiyle kontür ve aydınlatıcı paletleri sunuyor.

# Turuncuya kaçan renkler yerine cilt renginizden 1-2 ton koyu küllü renklerle bu işlemi yapabilirsiniz.

#Diğer önemli bir konu fırça seçimi. Fırçalarınızı yüzünüzün büyüklüğüne göre seçin. Ben yüz yapısına uygun olduğu için eğimli fırçaları tercih ediyorum.

# Bu işlem, bir nevi yüzü boyutlandırmak demek. Koyu renklerle yüzümüzün geri planda kalmasını istediğimiz yerleri kontür yapıp, ön plana çıkmasını istediğimiz yerleri aydınlatıyoruz. Örneğin kaşlarınızın altını, dudağınızın üst kısmını, burnunuzun daha kalkık gözükmesini istiyorsanız burun ucunuzu aydınlatabilirsiniz.

#Eğer burnunuz kemerli ise, burun kanatlarınızı kontür ile daralttıktan sonra, burnunuza aydınlatıcı uygulamayın.

Gördüğünüz gibi makyaj hileleri ile, yeni bir yüz yapısına sahip olabiliyoruz. Karışık gelmesin sevgili okur. Yüzünüzü tanıdığınızda ve onun yapısını doğru analiz ettiğinizde gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Zarif kalın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

beş × 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Evde Ekmek Yapıyoruz
Yüz Kontürü Nasıl Yapılır