Röportaj | Uzmanlar Eğimenler | Merak Edilenler | Pudralı Venüs

Röportaj

Farklı dallarda çalışan insanlarla yapılan röportajlar (kuaför, dansçı, makyaj uzmanı gibi…) ile merak ettiğim soruların cevapları için araştırmacı kişiliğimi konuşturuyorum.

Uzm. Est. Gülşah Karakaçan ile Röportaj

Günaydın sevgili okur. Bugün ilk röportajımla karşınızdayım. Gülşah Hanım’la söyleşeceğiz. Kendisi hayallerinin peşinden gitmiş, kurslara katılarak estetisyen olmuş ve bu alanda çalışmaya başlamış başarılı bir kadın. Hiçbir şey için geç olmadığını kanıtlayanlardan. İlham olması dileğiyle efem, iyi okumalar.

-Gülşah Hanım, biraz kendinizi anlatır mısınız bize?

İsmim Gülşah Karakaçan. Uzman estetisyenim. Evli ve iki çocuk annesiyim. Lüleburgaz’da bir güzellik merkezinde çalışıyorum.

-Güzellik uzmanı olma yolunda yolculuğunuz nasıl başladı?

Güzellik uzmanı olmaya deyimi yerindeyse “bir anda” karar verdim diyebilirim. Bu işi yapmalıyım, bu iş tam bana göre, dediğim bir meslek oldu. Tabii ki bunda yakın bir arkadaşımın etkisi çok büyük. Onun profesyonelliğini gördüğümde çok etkilendim.

Yaptığım iş hem çok zevkli hem de birilerinin istediği gibi görünmesine, cilt problemlerini çözmesine yardımcı olmak beni mutlu ediyor. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, hissediyorsanız, bence bunun peşinden gidin. Yaşadığımız sürece hiçbir şey için geç değil. Ben kursa gittim, derslerimi başarı ile tamamladım, şimdi bir işim var.

-Katıldığınız kurslardan bahseder misiniz?

Tabii. Ben bu işi yapabilirim, diyerek kurs araştırmaya başladım. En kısa yoldan ve belgeli olarak  işe koyulmak istiyordum.  İstanbul’da bir akademiyle görüştüm. Nihayetinde Akademi Royal’de eğitimimi tamamladım, ustalık belgemi aldım. Sağ olsunlar onlar da bana çok yardımcı oldular.

kirpik-lifting-yapan-mavi-onluklu-kadin-pudrali-venus-309X418-222x300-Uzm. Est. Gülşah Karakaçan ile Röportaj-Röportaj -pudralivenus

Güzellik merkezinde genel olarak hangi işlemler yapılır?

Güzellik merkezinde yapılan işlemler genelde lazer epilasyon, cilt bakımı, kirpik lifting, ipek kirpik, kalıcı makyaj, bölgesel zayıflama… Okurlara buradan hatırlatma yapmak isterim. Gideceğiniz yerleri iyi araştırın, işinin ehli, eğitimli insanlar tarafından bu işlemlerin yapıldığından emin olun.

-Okurlarımıza kirpik lifting ve ipek kirpik hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Kirpik lifting, kendi mevcut kirpiğimizi kıvırma, tek tek ayırma ve daha dolgun gösterme işlemidir. İpek kirpik ise kirpiği zayıf ve az olan olan kişilere kirpik ekleyerek kirpiklerinin daha dolgun, kıvrık ve zarif gözükmesini sağlamaktır. Bilinenin aksine kirpik lifting kirpiği besler. Her iki işlem de kirpiğe zarar vermez.

-Estetisyen olmak isteyenlere ne söylemek istersiniz?  

En önemli şey, bunu gerçekten istiyor olmak gerekir. Çünkü insanlarla diyalog kurmak, onların isteklerine cevap vermek ya da problemlerini en doğru şekilde çözüme kavuşturmak hafife alınacak bir iş değildir. Bu iş gerçekten severek ve danışan odaklı yapıldığı zaman geri dönüşleri görmek çok keyifli oluyor.

-Şu anda neler yapıyorsunuz, sizi nerede bulabiliriz?

Şu anda çalışmakta olduğum güzellik merkezinde son bir kaç günüm. İşimden ayrılmak üzereyim yani. Yeni bir iş için görüşmelerim sürüyor. Kısmetse Çorlu ve Çerkezköy’de yeni işimle, yeni danışanlarımla ve öğrencilerimle yakında buluşuyoruz. Kesinleştiği zaman sizi yeni adresime de beklerim. Bir röportaj daha yaparız, ne dersiniz:)

maske-takmis-sarı-sacli-guzellik-uzmani-kadin-pudrali-venus-235X239-Uzm. Est. Gülşah Karakaçan ile Röportaj-Röportaj -pudralivenus

-Tabii, neden olmasın? Son olarak sizden bir güzellik tüyosu rica etsek;)

Ben bütün danışmanlarımdan iki şey istiyorum. Bir, cildimizi hep temiz tutuyoruz, iki , koruyoruz. Bunun için cildinize uygun kaliteli bir temizleyici ve yine cildinize uygun kaliteli bir güneş kremi yeterli. Bilinenin aksine güneş kreminin yaz kış kullanılmasını öneriyorum.

-Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Tanıştığıma çook memnun oldum Gülşah Hanım. Size yeni işinizde başarılar dilerim.

Ben de çok memnun oldum Pudralı Venüs Hanım. Keyifli bir söyleşi oldu. Siz yazılarınızda nasıl diyorsunuz, “hayatınızdan zarafet eksik olmasın.” Hoşça kalın ve sağlıklı bir cilt için bol bol su içmeyi unutmayın:)

Paylaş