Amerikan Fönü Nedir | Keratin | Saç Bakım | Pudralı Venüs

Amerikan Fönü Nedir

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? Lepiska saç nedir bilir misiniz? Bakın TDK bu konuda ne diyor: Uzun, sarı ve yumuşak saç. Evet, sarı olmasa bile dümdüz saçlara sahip olmak istiyoruz. İşe giderken saçlarımızın her daim bakımlı görünmesini. İşte bu nedenle kalıcı çözümlerin peşine düşüyoruz.

Amerikan Fönü

Son yılların trendleri arasında yer alan bu işlem, daha az kimyasal içeren saç bakım ürünleriyle saçın kısa süreli kalıcı olarak düzleştirilmesidir. Bir nevi keratin bakım uygulamasıdır.

Amerikan Fönü Evde Yapılır mı?

Aslında yapılabilir ama yanlış bir uygulama yapmamaya çok dikkat etmeniz gerekir Daha çok profesyonel ellerde yapılması tercih edilir efem. Çünkü ürünler doğal içerikler barındırdığından biraz yüksek fiyatlı, boşa giden bir uygulama bizi üzer:) Ayrıca ürün gramajları saç uzmanlarının uygulama yapabileceği biçimde tasarlandığından profesyonellere yönelik bir işlem diyebiliriz.

Amerikan Fönü mü Brezilya Fönü mü?

Söyleyeyim efem. Brezilya fönünde keratin solüsyonunun içinde saça zarar verdiği anlaşılan formeldehit isimli bir madde bulunuyordu. Fakat Amerikan fönünde kullanılan ürünlerin içeriğinden bu madde çıkarıldı.  Ama yapılan işlemler arasında pek fazla fark yoktur.

Amerikan Fönü Nasıl Yapılır?

Saç Amerikan fönü şampuanı ile iki kez yıkanır. Her yıkamada şampuan saçta 2 dakika bekletilir.

Islak saç test edilerek hangi bakıma ihtiyaç duyulduğu tespit edilir. Bir tutam saç  alınır, iki-üç tel saç düğümlenir saç ucu çekilerek saçın esnekliği saptanır. Sonuca göre kullanılacak ürünler seçilir.

Çok işlem görmüş, yıpranmış ve koparak dökülen saçlara protein spreyi sıkılır. Bu işlemin ardından saçın her tutamına özenle Amerikan keratini likit losyonu sürülür. Daha sonra da saç, fön makinesi ile kurutulur. Keratinin içinde bulunan nanomoleküllerin saça hapsolması için saç düzleştirici ile geçilir. Bu işlemden 2 gün sonra Amerikan fönü şampuanı ve maskesi ile evde saçlarınızı yıkayabileceksiniz efem.

Amerikan Fönü Ne İşe Yarar?

  • Saçlarınızın dümdüz ve parlak görünmesini sağlar.
  • Saç tellerine yeni bir katman oluşturur, bakım yapar.
  • Saç renginizin belirginleştirir ve ortaya çıkarır.
  • İçeriğindeki keratin ile bakım yapar ve nem verir.
  • Saçların daha hacimli ve havalı gözükmesini sağlar.
  • Zor şekil alan çok kabarık ve kıvırcık saçları yatıştırarak şekilli dalgalara yaratılmasına olanak sağlar.

Amerikan Fönü Ne Kadar Dayanır?

Bu aslında sizin saçınızın yapısına bağlı efem. Ortalama 3-4 ay dayandığı söyleniyor. Ama saçlarınız çok kıvırcıksa kalıcılık süresi azalabilir. Düz ve dalgalı saçlar Amerikan fönünü daha uzun süre kullanabilir.

Amerikan Fönü Boyalı Saça Uygulanır mı?

Evet, uygulanabilir. Hatta kuaförlerin söylediğine göre saç telleri kalınlaşır ve derinlemesine bakım yapılan saçların rengi daha da belirgin olur. Saç telleri kalınlaşır ve daha sağlıklı olur. Elbette sağlıklı ürünlerle ve doğru kişilerce yapıldığı sürece!

Evet efem, bugün de bana ayrılan sürenin sonuna geldik.Saç bakımınızı ihmal etmeyin diyor ve size kocaman sarılıyorum. Fönünüz hiç bozulmasın, hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

beş × 3 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Patlıcan Yemekleri
Amerikan Fönü Nedir