Balıksırtı Nasıl Örülür | Örgü Modelleri | Saç | Pudralı Venüs

Balıksırtı Nasıl Örülür

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? Önlüklü hallerinizi hatırlar mısınız? Saçlarımız örülü, cebimizde kumaş mendil, burnumuzda arı maya silgi kokusu… Pudralı çok derinlere dalma dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız efem. Ben saç örgüsü modellerini evde denemeyi, bunları Leda ve Vera’da uygulamayı severim. Bu ısısız saç şekillendirme için kolay ve pratik bir yol. Saçlarını geceden ör, sabah aç, saçlar kıvır kıvır, oh, mis! O halde balıksırtı nasıl örülür, limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin.

Kolay Şekilde Balıksırtı Örgü Nasıl Yapılır

-Örgüye başlamadan önce hazırlık şart. Ağırlaştırmayan bir saç bakım kremi ya da saç bakım yağları ile saçlarınızı yatıştırın. Örerken tutamların birbirine geçmesini, parmaklarımıza dolanmasını istemeyiz, değil mi?

-Saçlarınızı geriye doğru tarayın. Ön kısımdan bir tutam ayırın.

-Ayırdığınız bu tutamı da 3 eşit tutama ayırın ve klasik örgüde olduğu gibi örün.

-Bu esnada sağdan ve soldan tutamları da örgüye katın. Örgünüzün gergin olmasına özen gösterin.

-Saçlarınızın uç kısmını toka yardımıyla bağlayın ve spreyle tutturun.

Kendi Kendine Balıksırtı Nasıl Örülür

Evet efem evde tek başınıza da balıksırtı örebilirsiniz. Olmuyor demeyin, hemen pes etmeyin. İşinizi kolaylaştırmak için video da bırakıyorum.

Öncelikle yine önden bir tutam saç ayırın. İsterseniz alnınıza yakın isterseniz daha geriden başlayın. Daha sık mı yoksa salaş bir görüntü mü istiyorsunuz, karar sizin. Bu tutamı üçe ayırın. Bir elinizde iki tutam, bir elinizde tek tutam kalacak. Tek tutamla tuttuğunuz elinize alttan saç alarak örmeye devam edin. Bunu başınızın sağ ve sol tarafında devam ettirin.

 

Çift Balıksırtı Örgü Nasıl Yapılır

Saçlarınızı ortadan ikiye bölün. Örmeye yanlardan başlayın. Klasik balıksırtında olduğu gibi örün.  Bu kez daha az saç olacağı için daha küçük örgülerle ilerleyeceksiniz.

French braid adı da verilen balıksırtı örgü sever misiniz efem? Bunun için püf püf noktalarınız var mı? Bana yazın efem. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − altı =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Evde Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır
Balıksırtı Nasıl Örülür