Deniz Sonrası Saç Bakımı | Saç | Bakım | Pudralı Venüs

Deniz Sonrası Saç Bakımı

Merhaba sevgili okur. Uzandınız kumsala, güneş damlar içinize ama ya saçlarınız? Onlar iyi midir, hoş mudur? Biliyorsunuz güneşin zararlı ışınları sadece cildi değil, saçlarımızı da yıpratır. O zaman ne yapıyoruz, deniz sonrası saç bakımı yapıyoruz. Pudralı’nın size birkaç bakım önerisi olacak. Buyurunuz.

*Cildimizi güneşten korumak için uzun, terletmeyen kıyafetler giyiyoruz, güneş kremi sürüyoruz. Saçlarımız için de yüzerken bone, güneşlenirken şapka takabiliriz. Boyalı saçlar için tehlike daha büyük elbette, iki kat dikkat!

*Denizden ve havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı mutlaka yıkayın, tuzdan ve kirden arındırın. Ardından uçlara birkaç damla argan yağı sürün, oh, mis!

*Saçlarınızı kuruyken taramayın. Kuru saç daha çabuk kırılır.

*Gün içinde durulama gerektirmeyen, ultraviyole ışınlarını kıran saç bakım ürünlerini kullanmayı ihmal etmeyin.

*Yazın daha çok doğaldan yana olun efem. Düzleştirici, maşa, fön derken saçınızı daha da çok yıpratmayın. Nemli saça azıcık saç şekillendirici sıkın, bırakın onlar kendi şekillerini alsın, değil mi?

*Denizin tuzu, havuzun kloru derken saçlar kurur, matlaşır ve soluklaşır. O nedenle nemlendirme etkisinin yoğun olduğu bakımlar yapmak gerek. Buğday yağı, zeytinyağı, jojoba yağı  gibi doğal yağlardan yardım alabilirsiniz. Aşağıdaki maskeyi güzelce saç diplerine yedirebilirsiniz.

Saç Maskesi

  • Avokado
  • Süt
  • Saf zeytinyağı

*Saçlarınıza yaptığınız saç maskelerini yapmaya devam edin efem. İhtiyaca göre haftada ikiye çıkarabilirsiniz. Önemli olan saç tipinize uygun saç bakım maskelerini tercih etmek.

*Aşırı yıpranma söz konusu ise mutlaka bir cilt doktoruna gidin. Bu iş saç dökülmelerine kadar gider efem. Aman diyeyim. Dermatolog gerek görürse Mezoterapi, PRP tedavisi gibi uygulamalara sizi yönlendirecektir.

Tatil ve keyif yaptık ama deniz sonrası bakım da yapalım efem.  Siz bu konuda neler yapıyorsunuz, önerileriniz varsa yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dört × dört =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Güzellik Kalıplarını Yıkmak
Deniz Sonrası Saç Bakımı