Dümdüz Saçlar için Pudralı Öneriler | Saç | Pudralı Venüs

Dümdüz Saçlar için Pudralı Öneriler

Lepiska saç nedir bilir misiniz, sevgili okur. TDK’de tanımı şu şekilde yapılmış. (lepi’ska) 1. Leipzig şehrinde üretilen ipek. 2. sf. Uzun, sarı ve yumuşak (saç). Şöyle lepiska saçlarla dolaşmak ister misiniz? Bakalım bu konuda neler yapabiliriz. Yeşil çaylarınızı ve damla sakızlı kurabiyelerinizi aldıysanız başlayalım.

# Düz saçlara sahip olmak istiyorsanız banyo esnasında mesainiz başlıyor. Öncelikle saç tipinize uygun, elektriklenmeyi, kabarmayı önleyen ürünleri kullanmakla işe başlayabilirsiniz. Bir püf püf noktası: Saçlarınızı düz kullanacağınız zaman durulama işlemini soğuk su ile bitirin.

# Kuru saçlara sahipseniz, saç bakım kremi yerine maskeleri tercih edebilirsiniz. Elbette bu saç bakım kremlerini normal uygulama süresinden daha az saçınızda tutmalısınız. Dostum Vera saçına önce bakım yapıyor, sonra saçını bir kere şampuanlıyor. Saçları ağırlaşmıyormuş, daha hacimli oluyormuş.

#Saç yapınıza uygun kaliteli saç fırçaları kullanmak da oldukça mühim sevgili okur. Çok gür bir saç ile çok ince telli bir saç aynı şeyi istemez elbette. Aman diyeyim.

#Saçlarınızı yıkadınız. Rutin bakımınızı yaptınız. Mis kokulu serumlarınızı, bitkisel yağlarınızı sürdünüz. Pamuklu bir havlu ya da pamuklu herhangi bir kumaş ile saçınızı sarıp beklerseniz, elektriklenmeyi önlemiş olursunuz.

#Saç düzleştirici taraklar, ısıyı direkt saça uygulamaktan daha iyidir diye düşünüyorum. Saçı bu işleme hazırlamak ve saça düzenli bakım yapmak önemli. Saçları çok yıpratmamak gerek.

Elektriklenmeyi Önleyen ve Parlatan Keten Tohumu Maskesi

Vee size çoook güzel bir tarif vereceğim. Bu maskeden sonra saçlarınız parıl parıl parlayacak. Dün Vera ile birlikte yaptık, çok şahane bir sonuç elde ettik. Ortak bir arkadaşımız önermişti. Youtube’a baktım. Videosu da var.

  • Bir çorba kaşığı keten tohumu
  • Birkaç damla hindistancevizi yağı (ya da hafif dokulu bitkisel bir yağ)
  • Arzuya göre birkaç damla limon

Yapılışı: Bir miktar suyu fokurdayıncaya kadar kaynatın. Kaynayan suya keten tohumunu ekleyin.  Karıştırın, karıştırın, karıştırın… Jöle kıvamı elde edeceksiniz.   Sonra içine hindistancevizi yağını ekleyin. Karışım soğuyunca süzgeçle veya naylon çorapla (Müjde babaanne çorabı kullandık biz) süzün. Saçınıza dipler dahil boya yapar gibi sürün. En az yarım saat bekletin. Saçınız kupkuru olacak, korkmayın sevgili okur. Önce bakım kremiyle açın. Sonra iyice durulayın. Ve sonucu görün. Mis gibi parlak, düz saçlar. Pudralı Venüs’ün bu kıyağını da unutmayın. Şuraya videoyu da bırakayım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 2 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Muzlu Yulaf Ezmesi Tarifi
Dümdüz Saçlar için Pudralı Öneriler