Düz Fön Çekmenin Püf Püf Noktaları| Saç | Pudralı Venüs

Düz Fön Çekmenin Püf Püf Noktaları

Merhaba sevgili okur. Düz saç sever misiniz? Ya da düz fön çekmenin püf püf noktalarını bilir misiniz? Vera Jennifer Aniston’a bayılır. Onun gür ve dümdüz saçlarına imrenir. O benzemek için bir ara saçlarını sarıya da boyattı, brezilya fönü de çektirdi ama yok, o benim güzel dostum Vera olarak kaldı. Neyse efem, konumuza dönelim, dümdüz saçların gizli dünyasına dalalım.

Düz Fön Nasıl Çekilir

*Öncelikle saçınızı yıkadıktan sonra nemini aldırın. Spreyler yardımıyla dolaşmış saçlarınızı açtırın.

*Dümdüz mü, biraz hacimli bir fön mü istiyorsunuz efem, ona karar verin. Şöyle daha kabarık olsun saçlarım diyorsanız hacim serumu, yok Pudralı düz olsun diyorsanız argan serumu tercih edebilirsiniz. Ve bir püf püf noktası: Saçlarınız kıvırcık ve kabarıksa argan yağını kullanın. Kendisi saç sağlığı için çok faydalı olduğu gibi elektriklenmeyi de önlüyor.

*Serumlardan bahsetmişken saç koruyucu ürünler kullanmak –çift fazlı fön suyu- gibi, saçlarınızın yıpranmasını bir nebze engelleyecektir.

*Saçlarınızı bir firkete ya da toka yardımıyla tutturmanız daha iyi olacaktır. Saçınıza uygun iyi bir fön fırçası da fön işlemini kolaylaştıracaktır.

*Fön çekmek üzere aldığınız tutamlar çok ince ve çok kalın olmasın. Orta iyidir, orta kadardır:)

*Saç fırçasını saç dibine iyice oturtun.

*Saçınızı fırçaya sararken gerdirerek sarın.  Saçınızın fırçaya dolanmamasına dikkat edin, aman diyeyim.

*Fön makinesini saçlarınıza çok yakın tutmayın. Eliniz ve makine paralel hareket etsin.

*Ve bir püf püf noktası daha: Saçınızın çıkış yönüne doğru fön çekin.

*Saçlarınızın kabarık olmasını istediğiniz yerlerinde makineyi alttan tutabilirsiniz.

*Fön işleminden sonra saçınıza parlaklık vermek için serum, bakım yağı ya da sprey sıkabilirsiniz. Ben çok yapılı duran kaskatı bir görüntü sevmediğim için saç şekillendirici kullanmaktan kaçınıyorum diyebilirim.

Evdeysek güzelleşmeyelim mi sevgili okur? Güzelleşelim tabii. Karantina günlerinde evde düz fön çekmeyi iyice öğrenelim, der Pudralı. Ve beyleri de unutmayalım efem. Onlar için de aşağıya bir video bıraktım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 7 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Dudak Parlatıcısı (Lip Gloss) Nedir
Düz Fön Çekmenin Püf Püf Noktaları