Hamilelikte Saç Bakımı | Saç Boyama | Pudralı Venüs

Hamilelikte Saç Bakımı

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? Gününüz aydın olsun. Hamilelik heyecanlı bir yolculuk, değil mi? Güzelliğinin yanında bazı zor tarafları da olabiliyor elbette. Bugün size hamilelikte saç bakımından bahsetmek istiyorum. Limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin efem.

Hamilelikte Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi her hamile kadında görülmez. Bazı kadınlar saçlarının daha sağlıklı olduğunu ve kalınlaştığını söylerken bazı kadınlarda 4. aydan itibaren dökülme görülebilir. Bunun elbette farklı nedenleri olabilir. Hormonel değişimler, besin eksikliği, kadın hastalıkları, tiroit bozuklukları, saç derisi hastalıkları… Anormal dökülmelerde doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin sevgili okur.

Hamilelikte Sağlıklı Saçlar için Neler Yapmalı

Saçlarınızı olabildiğince ısı ile şekillendirmekten kaçının. Çünkü hamilelik döneminde saç kurumaya ve matlaşmaya meyillidir.

Kullandığınız saç bakım malzemelerinin organik olmasına özen gösterin.

Doğal yağlarla saç diplerinize masaj yapın. Argan yağı, ceviz yağı, badem ve susam yağı tercih edebilirsiniz. Hamilelikte saç bakım yağları kullanılır mı derseniz, elbette organik olmak kaydıyla.

Bol bol sıvı tüketin. Kalsiyum ve demir açısından zengin ürünleri beslenme düzeninize ekleyin. Eğer vücudunuz için gerekli vitaminlerde eksiklik varsa doktorunuzun önerdiği takviyeleri kullanın.

Hamilelikte Saç Boyama

Hamilelikte saç boyamak tehlikeli mi, saçlarımı boyatırsam bebeğime zarar gelir mi? Bu sorular birçok anne adayının aklına kurcalayan sorular, değil mi? Doktorlar hamilelikte saç boyatmanın bebeğe zarar vermediğini söylüyor. Çünkü kana karışan kimyasal miktarının tolore edilebilecek kadar küçük miktarda olduğunu söylüyorlar. Eğer saç derisi hastalığınız yoksa saçlarınızı boyatabileceğinizi belirtiyorlar.

Peki hamilelikte saç boyarken nelere dikkat etmeli?

Bebeğin doğumuna olumsuz etki edecek somut bir sonuç olmasa da saç boyamak için 10. haftayı bekleyin.

Saç derisine değmeden sadece uçları boyamak da bir çözüm olabilir.

Normal boyalar yerine organik boyaları tercih edebilirsiniz.

Kullandığınız boyanın içinde amonyak olmamasına, kaş ve saç diplerine boya değdirmemeye özen gösterin.

Saçlarınızı evde kendiniz boyayacaksanız mutlaka eldiven kullanın ve bulunduğunuz odanın havadar olmasına dikkat edin.

Hamilelikte saç bakımı ile ilgili ince noktalar için anne adaylarını yorumlara bekliyorum. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın. Birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömrünüz olsun. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 1 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kolay Kek Tarifleri
Hamilelikte Saç Bakımı