Kabaran Saçlar için Öneriler | Saç Bakımı | Pudralı Venüs

Kabaran Saçlar için Öneriler

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız? Umarım afiyettesiniz. Bugün düşündüm de banyodan sonra hemen dışarı çıkabilenler çok şanslı değil mi? Yıka ve çık. Oh mis gibi! Ama her zaman öyle olmuyor. Hele ki dalgalı, kıvırcık ve elektriklenen saçlarınız varsa hayat biraz daha zorlaşıyor. Ama merak etmeyin efem. Çözüm her zaman var. Espressolar hazırsa kabaran saçlar için öneriler için bana eşlik edin.

*Saçlarınız kuruysa kabarır. O nedenle çok sık yıkamamak ve saç bakım ürünleriyle, haftada bir yapacağınız nem maskesiyle nem dengesini korumak gerekir.

*PH dengesi bozulan saç kurur, matlaşır ve elektriklenir. O nedenle saçın dengesini koruyacak ve saçı yatıştıracak saç bakım ürünleri kullanın. Alkolsüz ve sülfatsız şampuanlarla işe başlayabilirsiniz efem.

*Gür, kalın telli ve çabuk kabaran saçlarınız varsa saçlarınızı kuruyken değil, duşta elektriklenmeyi önleyen şampuan kullandıktan sonra kremleyin ve tarayın.

*Duştan sonra saçlarınızı kuruturken çok sıkmayın. Mikrofiber bir havlu veya penye bir tişört işinize yarayacaktır.

*Statik elektriklenmeyi önleyen tahta taraklar kullanın.

*Duştan sonra saçınıza saç bakım serumları kullanmayı ihmal etmeyin efem. Çok kıvırcık ve inatçı saçlarınız varsa argan yağı kullanmak saçlarınızı yatıştıracaktır.

*Saçlarınızı çok kurutmayın ve nemli bırakın.

*Saçlarımı durduramıyorum Pudralı, kabartma tozu dökmüş gibi oluyorlar diyorsanız saçınız hafif ıslakken tepeden topuz yapın.

*Saçlarınız uzunsa kat vermeyi deneyin. Çok katlı değil, uçlarda yoğun katlar verin. Saçlarınızı iki üç ayda bir kestirmeyi ihmal etmeyin.

*Çok kalın, kıvırcık ve kabarık saçlarınız varsa önce fön ardından düzleştirici yardımıyla saçlarınızı düzleştirin. Bunu yaparken ısıya karşı koruyan ürünler kullanın. Ve bu işlemi çok sık tekrarlamayın efem, aman diyeyim.

Evet sevgili okur. Saçlarınız neden kabarır, kabaran saçlar nasıl yatıştırılır bugün bundan bahsettik. Bence güzel oldu. Çok da güzel iyi oldu:) Sizin bu konuda önerileriniz varsa yorumlarda buluşalım. Paylaşalım, çoğalalım. Zarif kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on bir − 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Su Tasarrufu Yapıyoruz
Kabaran Saçlar için Öneriler