Kakül Bakımı Nasıl Yapılır |Bakım |Saç |Pudralı Venüs

Kakül Bakımı Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili okur. Hepinize uzaktan kocaman sarılıyorum. Umarım hepinizin sağlığı sıhhati yerindedir. Bugün size kakül bakımından bahsetmek istiyorum. Bence bazı insanlara gerçekten çok yakışıyor. Eh, kaküle ne şiirler yazılmıştır, ne şarkılar söylenmiştir. Bir tanesi de şöyledir, Erkan Oğur’dan dinleyebilirsiniz efem: Eh Zülf-ü Kaküllerin Amber Misali/ Buy-U Erguvan Dan Güzelsin Güzel/ Kızarmış Gonca Gül Gibi Yüzlerin/ Şah-I Gülistan Dan Güzelsin Güzel…Bergamotlu çaylar hazırsa yazıya devam edelim.

Bakım Önerileri:

*Öncelikle kakül sürekli bakım ister emek ister sevgili okur. Kestirmeden önce bunu bilin isterim.

* Saçınızı yıkadıktan sonra saç bakım kremi uyguladınız. Ama kaküllerinize uygulamayın. Çünkü kendileri çabuk yağlanıyor zaten. Ağırlaştırmayan saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

* Yağlanma demişken, ellerinizi sürekli kakülünüze götürmeyin.

*Çabuk uzarlar, uzadıkları zaman da formları bozulur. Bu nedenle ayda 1-2 kez birkaç santimetre kesilmeleri gerekir. Evde kesenler de var. Bu konuda çooook iyi değilseniz aman diyeyim dikkatli olun. Sonuç tam bir facia olabilir.

* Kaküllerinizi duştan sonra hemen şekillendirin. Çünkü kendileri çok çabuk kuruyorlar ve kabarıyorlar. Fön sonrası makinenin soğuk kısmı ile şekli sabitleyin, sabitleyici saç spreyleri kullanın.

* Krem sürecekseniz ya da makyaj yapacaksanız önce bu işlerinizi halledin. Daha sonra kakülünüzü şekillendirin.

* Pratik şekillendirme için seyahat boy saç fırçalarını tercih edebilirsiniz.

 Kakül kestirmenin güzel yanları:

 • Bence her stille uyum sağlıyor. Spor, klasik, retro… Doğru kakül modeli ile bence çok havalı gözükebilirsiniz, sevgili okur.
 • İnsanları daha genç ve şirin gösterdiğini düşünüyorum. Hatta üniversiten bir arkadaşım kakül kestirmiş, Instagram da gördüm. Beğenilerimi ilettim hemen kendisine. Çok tatlı gözüküyordu.
 • Alnınız genişse veya sivilceli ise ve siz bu durumdan şikayetçiyseniz, hokus pokus! Kakülleriniz hepsini sakladı bile!
 • Yüzde dikkat iyi şekillendirilmiş kâküllere kayacağından ten makyajınız için daha az çaba sarf edebilirsiniz.

Kakül kestirmenin daha az güzel yanları:

 • Çabuk yağlanırlar, çabuk uzarlar, rüzgârda dağılırlar. Onlara fazla zaman ayırmanız gerekir.
 • Dalgalı ve kıvırcık saçlara sahipseniz, kaküllerinizi muhtemelen sürekli düzleştirmek zorunda kalacaksınız.
 • Yağmurda, sıcakta şekli hemen bozulacaktır.

Brigitte Bardot’ya ne çok yakışır kakül. Eski fotoğraflarına bakıyorum da ah ah! Benim saçım kendinden ayrık olduğu için hiç kestiremedim. İçimde ukdedir. Siz de çok istiyorsanız ve saç yapınız uygunsa bir kere de olsa deneyin, derim. Nasılsa saçınız uzayacak. Zarif kalın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × dört =

2 Yorumlar
 • Eslem B.
  24 Mart 2020

  Merhaba,
  Yazınızın içeriği çok güzel, bende kakül kestirdim evet çabuk yağlanıyorlar ama bir önerim var duşta saç kremi veya maske kullanacksam mutlaka şampuandan önce kullanırım sonra kullanınca kaküller çok çabuk yağlanıyor. Duştan sonra da hemen bir fön fırçası ile şekillendirip düzleştirici ile dümdüz yapıyorum

  • Pudralı Venüs
   25 Mart 2020

   Merhaba, sevgili Eslem;

   Güzel yorumunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Evet, saç kremini ve maskeyi şampuandan önce kullanmak iyi bir öneri:)

   Sevgiler, zarif kalın.

Önceki
Toplanın: Evde Lip Balm Yapıyoruz
Kakül Bakımı Nasıl Yapılır