Kaynak Saç Nasıl Kullanılır | Kaynak Saç | Pudralı Venüs

Kaynak Saç Nasıl Kullanılır

Merhaba efem. Saçlarınızı uzatmak için sabrınız yok mu? Ya da daha gür ve hacimli saçları mı sahip olmak istiyorsunuz? Belki de saçınızın arasına mor, yeşil, sarı gibi renkler attırmak istiyorsunuz ama kimyasal işlem yaptırmak istemiyorsunuz. Çare: kaynak saç. Biliyorsunuz keratin kaynak, mikro kaynak, silikon kaynak, boncuk kaynak gibi kaynak çeşitleri var. Açıkçası ben de taktırmak istiyorum ama biraz çekiniyorum. Bu konudaki tecrübelerinizi yazın da aydınlanayım, sevgili okur. Yorumlarda buluşalım.

Saça Kaynak Nasıl Yapılır

*Öncelikle saçınızın analizi yapılır efem. Mesela kalın telli ve sert saçlara sahipseniz boncuk kaynak, ince telli ve yumuşak saçlara sahipseniz keratin veya mikro kaynak tercih edebilirsiniz.

*Bu saçlar tutamlar halinde kendi saçlarınıza eklenir. Ne kadar uzatmak istediğinize bağlı olarak 100-150-200 adet gibi bir sayı belirlenir.

*Bu tutamlar tek tek kendi saç tellerinize eklenir.

*Öncesinde kuaförünüzle konuşun ki saç renginize uygun kaynak siparişi verebilsin.

Kaynak Saça Nasıl Bakım Yapılır

*Rutin saç bakımızı sürdürün. Şampuan, krem gibi ürünleri kullanmaya devam edin. Püf Püf noktası: Bu ürünleri kaynak noktalarına değil, saç uçlarına uygulayın. Çünkü bağlantı noktasının deforme olmasını istemeyiz efem.

*İlk kez kaynak yaptırıyorsanız saçlarınızı günde iki kez tarayın. Böylece kendi saçlarınız ve kaynak saçlarınız muhabbeti artıracak, kaynaşacaklardır.

*Yumuşak hareketlerle saçınızı tarayın.

*Islak saçla yatmak saçlarınızın dolaşmasına neden olur, aman diyeyim efem. Dolaşık bir kaynak saç, oh my God!

*Denize ve havuza girdiyseniz, çıktıktan sonra mutlaka saçınızı durulayın.

Peki kaynak saça işlem uygulanır mı? Kuaförler buna evert cevabını veriyorlar. Ama bir şartla! Eğer kaliteli bir saç kullanıldıysa saçlarınıza kendi saçınıza yaptırdığınız işlemleri yapabilirsiniz. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iki × 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Göz Altına Concealer Nasıl Sürülür
Kaynak Saç Nasıl Kullanılır