Kıvırcık Saç Bakımında 7 Püf Püf Noktası |Saç |Pudralı Venüs

Kıvırcık Saç Bakımında 7 Püf Püf Noktası

Kıvırcık saçlara bayılıyorum. Şöyle bonus kafa gibi dolaşmak istiyorum bazen. Hatta kıvırcık saçlılara imreniyorum. Eh, dalgalı saçlarla idare edeceğim artık. Neyse efenim, bu tür saçlar iyi hoş da bakımı biraz daha dikkat istiyor. Üzülmeyin, Pudralı Venüs yanınızda. Bir bakalım kıvırcık saçlar için neler yapabiliriz. Kendilerini nasıl mutlu edebiliriz. Buyurunuz.

*Kıvırcık saçlar hassastır. Kurumaya ve kepeklenmeye meyillidir. Bu nedenle nem dengesini ayarlamak önemli, sevgili okur.

*Yukarıda bahsettiğim gibi, şampuan ve bakım kremleriniz kıvırcık saçlara özel olmalı. Hatta saçınızın kurumasını engellemek için doğal yağlar içeren (argan, jojoba, argan gibi) saç ürünleri kullanırsanız harika olur.

*Saçınızı çok yüksek ısıda kurutmayın.  Hatta bırakın kendi kendilerini kurusunlar. Özgürce salınsınlar.

*Saçınızı şekillendirmek için kalın dişli ve geniş aralıklı tarakları tercih edin.

*Elektriklenmeyi önlemek için gece yatmadan önce sıkı olmayacak şekilde saçınızı toplayın ve pamuklu yastık kılıfı kullanın.

*Kıvırcık saçlıysanız, katlı kesimleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Böylece buklelerinize daha kolay şekil verebilirsiniz.

*Kıvırcık saçların daha fazla kuruduğunu söylemiştik. Saçınıza iyi gelen bakım rutinini en iyi siz biliyorsunuz elbette. Haftada bir bu bakımı uygulamayı ihmal etmeyin. Size bir güzellik daha yapıp şuraya bir maske tarifi bırakayım.

  • 1 su bardağı süt
  • 1 adet muz
  • 1 çay kaşığı bal

Ezdiğiniz muzu süt ve bal karışımına ekleyin. Yarım saat saçınızda beklettikten sonra iyice durulayın.

Evet, kıvırcık saç güzel olduğu kadar bazen başa çıkması zor olabiliyor. Elektriklenen, kabaran, söz dinlemeyen saçlar başa bela olabiliyor. Ama yukarıda bahsettiğim önerilerin işinize yarayacağını umuyorum. Ayrıca şunu da söylemek isterim. Saçlarınızı düzleştirici ile düzleştirmeye çalışmak yerine buklelerinize şekil vermek, saç sağlığınız için daha yararlı olacaktır. Ama dümdüz saçlara özeniyoruz Pudralı Venüs, derseniz eh arada fön çektirin. Hadi ayda bir olsun. Onun dışında biraz saç köpüğü, biraz sprey ile saçınızı şekillendirebilirsiniz. Doğal haline bırakabiliyorsanız bırakın derim ben. Özgür saçlar, ne hoş! Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yirmi + 15 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Ayak Bakımı Yapıyoruz
Kıvırcık Saç Bakımında 7 Püf Püf Noktası