Kızıl Saç Bakımı | Kızıl Saçlar | Saç | Pudralı Venüs

Kızıl Saç Bakımı

Kızıl saçlara bayılıyoruz değil mi sevgili okur? Çarpıcı, canlı, harika tonlar… Ama bir yandan da kızıl saç çabuk akıyor, diye hayıflanıyoruz. Eh, hayatta her şey emek ister efem. Saç renginizi korumak için kızıl saç bakımı nasıl yapılır, püf püf noktalarına geçelim. Limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin.

*Hep söylerim. Saçlarınızı çok sık yıkamayın. Hele ki kızıl gibi çabuk akan ve matlaşan tonlarda. İnanın saçlarınız rutine alışacak ve eskisi gibi yağlanmayacak.

*Yıkanacağınız su ılık olsun efem. Sıcak değil. Dayanabiliyorsanız soğuk su ile durulama yapın.

*Sülfatsız şampuan ve boyalı saçlara özel saç bakım ürünleri kullanın. Hatta kızıl saçlara özel kırmızı pigmentli şampuanlar var. Deneyebilirsiniz. Saç rengini kilitlemek için bu konuyu atlamayın, aman diyeyim.

*Saçlarınızın kırılmasını önlemek için havlu yerine pamuklu bir tişört kullanarak nemini alabilirsiniz.

*Ve elbette haftada bir ya da iki kez maske uygulamayı ihmal etmeyin. Saçlarınızın matlaşmasına izin vermeyin efem.

*Elbette kızıl saç renginizin solmaması için ısı ile şekillendirmeyi azaltmanız gerekir. Isıdan koruyucu ürünler, çift fazlı fön suyu kullanabilirsiniz. Bitkisel özlü saç şekillendiricilerden yardım alabilir, saçlarınızı örüp uyuyabilir ya da Pudralı Venüs gibi evin içinde bigudilerle dolaşabilirsiniz:)

*Saçlarımız kızılsa parlak görünmelerini isteriz. Günlük olarak doğal bakım yağlarını şöyle uçlara biraz süreriz, mis gibi! Üzüm çekirdeği yağı kızıl saçlarınız için iyi bir seçenek olacaktır.

*Saçlar yazın ayrı kışın ayrı bakım ister. Saçlarınızı yazın sıcaktan, havuz ve deniz suyundan, kışın ise soğuktan koruyun sevgili okur.

Evet efem, bugün kızıl saç bakımına dair konuştuk. Sizin bu konuda önerileriniz var mı? Leda yeniden bakır saç rengine dönmek istiyordu. Kendisine iletirim. Kızıl saçın akmaması için neler yapmamız gerektiğini anlatırım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on altı − üç =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Cam Tırnak Trendi
Kızıl Saç Bakımı