Mor Şampuan Nasıl Kullanılır |Saç | Pudralı Venüs

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır

Mor şampuanı duymuştum ama pek araştırmamıştım. Saçlarımı beyaza yakın bir sarıya boyadıktan sonra kuaförün tavsiyesiyle kullanmaya başladım. Rengi gerçekten mor, banyoda beyaz fayanslarınız varsa aman diyeyim dikkat edin sevgili okur.

Nedir Bu Mor Şampuan

Mor şampuan, özellikle soğuk tonlardaki saçlarda oluşan yansımayı önlemek için kullanılır. Soğuk sarılarda turunculaşmayı önler, küllü renklerde saç pigmentinin düzenleyerek boyanın rengini saçınıza eşitler. UV filtreleri ile saç renginizin solmasına engel olur.  Bebek sarısı, küllü gri gibi renkleri deneyecekseniz, mor şampuanınızı hazır edin der Pudralı Venüs. Hatta açık kumral röflelerde, ombrelerde de kullananlar var.

Mor Şampuan Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

  • Evet, yukarıda da belirttiğimiz gibi, bazı saç tonları için mor şampuanı kullanmak elzem. Fakat bu ürünü haftada en fazla iki kez kullanmanız yeterli oluyor. Diğer günler sürekli kullandığınız, saçınıza iyi gelen şampuanı kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Nasıl mı kullanıyoruz, elimize bir miktar mor şampuan döküyoruz, saç diplerine iyice yedirerek masaj yapıyoruz. Beş dakika bekledikten sonra bol suyla duruluyoruz.
  • Ürünün gözünüze değmemesine dikkat edin sevgili okur. Benim biraz gözüme kaçtı. Ben yandım, siz yanmayız. Alerjik ve hassas bir cildiniz veya gözleriniz varsa daha da dikkatli olun.
  • Bazı markalar yıkadıktan sonra parlaklık ve yumuşaklık verirken, bazı markalarınki saçı biraz sertleştiriyor. Ürünü saç bakım yağları ve keratin maskeleriyle kullanmakta fayda var derim ben.

 Mor Şampuan ile Saç Renginizi Değiştirebilirsiniz

Mor şampuan bence kozmetik ürünleri arasında gerçekten güzel bir buluş. Yeni tanıştık ama ben kendisini epey sevdim. Çünkü saçlarınızın çiğ bir sarıya döneceğini düşündüğünüz anda küllü yapısını geri veriyor. Kuaförde istemediğiniz bir renkle karşılaştığınızda mor şampuanın verdiği o soğuk yansımalardan yararlanabilirsiniz der Pudralı Venüs.  Açık sarı ve küllü tonları deneyecekseniz, mor şampuanı siz de bir düşünün derim sevgili okur.

Evet, öğrenmek bitmiyor. Şu küçük dertlerimize derman olan ürünler her geçen gün artıyor. Eh, ne diyelim, araştırarak, dinleyerek, deneyerek öğreneceğiz, sevgili okur. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 4 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Bebek Yağı Kullanımı
Mor Şampuan Nasıl Kullanılır