Nostaljik Deneyimler: Bigudi Nasıl Sarılır |Saç | Pudralı Venüs

Nostaljik Deneyimler: Bigudi Nasıl Sarılır

Bigudi, söylenmesi ne güzel bir kelime değil mi? Bigudi deyince aklıma rahmetli Ayşen Gruda’nın Yeşilçam filmleri geliyor.  Yüzünde maskesi saçında bigudiler… Nostaljik bir deneyim… Ama doğal bukleler, hafif dalgalar oluşturmanın maliyetsiz ve zararsız bir yolu. İtiraf edeyim, ben de çoğu zaman bigudilerimle uyuyorum sevgili okur.

Farklı Boyutta Dalgalar İçin Farklı Bigudiler Kullanın

Bigudi nasıl sarılır Pudralı Venüs, diyen gençler görüyorum. Onu da anlatacağım sevgili okur ama önce bigudi çeşitlerinden bahsedelim. Süngerli bigudi, termal bigudi, mizamplı bigudi sayacağımız birkaç tanesi. Süngerli dışındakiler ısı gerektiriyor. Ben çoğunlukla süngerli olanları kullanıyorum. İri dalgalar için kalın bigudileri, daha sık dalgalar için ince bigudileri kullanabilirsiniz.

Bigudi Nasıl Sarılır

*Sarma işlemine geçmeden önce saç bakımınızı yapın. Şampuanlayın, kremlerinizi sürün, mis gibi kokun. Saçınızı hafif nemli bırakabilirsiniz.

*İlk önemli nokta saçı düzgünce tutamlara ayırmak. Bunu yaparken, ki saçınız çok uzunsa, krepe tarağı kullanabilirsiniz.

*Saçı tutamlara ayırma işlemi için saçınızı öne doğru tarayın. Arkaya doğru taramak işinizi zorlaştıracaktır.

*Saçınızın şeklinin bozulmadan, daha uzun süre durmasını istiyorsanız saçınızı sarmadan önce saç köpüğü kullanabilirsiniz.

*Saçınızı uçtan başlayarak, saç uçlarını kırmadan, krepe tarağının ince uzun kısmını da kullanarak içe doğru sarın.  Saç uçlarının dışarıda kalmadığından emin olun. Saç diplerinizin düz olmasını istiyorsanız bigudileri kulak hizanıza kadar sarın, sevgili okur.

*Saçlarınız katlıysa veya perçemleriniz varsa farklı boyutlarda bigudi kullanabilirsiniz.  Saçlarınız ahenkle hareketlensin.

*Tüm saçınızı sardıktan sonra kurutma makinesini saçınızda gezdirin. Isı yardımıyla daha güzel dalgalar elde edebilirsiniz, sevgili okur. Eğer vigo başlığınız varsa, harika olur.

*Saçınızı açtıktan sonra elinizle dağıtabilir yahut geniş dişli bir tarakla tarayabilirsiniz. Saç şekillendirici de kullanarak saçınıza son görünümünü verebilirsiniz. Orası size kalmış.

Maşadan yıpranmış saçlar için, saça şekil vermenin hoş bir yolu değil mi sevgili okur? Gün içinde aceleniz yoksa saçınızda doğal dalgalar yaratmak için bu yöntemi deneyebilirsiniz.  Ya da benim gibi saçınızı geceden süngerli bigudi ile sarıp sabah şekil verebilirsiniz. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on yedi − sekiz =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Makyajınızı Temizlemeden Yatmayın
Nostaljik Deneyimler: Bigudi Nasıl Sarılır