Protez Saç Nedir | Saç Bakımı | Saç| Pudralı Venüs

Protez Saç Nedir

Gününüz aydın olsun sevgili okur. Pudralı size iyi bir hafta diler. Bazen sağlık sorunları bazen genetik faktörler, çevre koşulları ve faktörler saçlarımızı kaybetmemize neden olur. Oysa biz saçı bir güzellik göstergesi kabul ettiğimizden bu durum oldukça canımızı sıkar. Ama çaresi var. Protez saç nedir, derseniz kısaca anlatayım. İstediğiniz boy, renk ve şekilde tamamen gerçek saçtan veya sentetik olarak  üretilen uzun ömürlü peruklardır. Suni derinin üzerine bu teller tek tek işlenir.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır

*İyi bir uygulamada kendi saçınız gibi görünür, yapay bir görüntü vermez. Kendi saçınız gibi kullanabilirsiniz. İstediğiniz gibi tarayabilir, kestirebilir, saç şekillendiricileri kullanabilirsiniz.

*Günlük yaşamınızda yaptığınız her şeyi yapabilirsiniz. Denize girebilir, spor yapabilirsiniz.

*Protez bakım ürünleri kullanabilir, ayda bir saç bakım merkezlerinde rutin bakımınızı yaptırabilirsiniz.

Protez Saç Ne Kadar Süreyle Kullanılır

Aslında bunun cevabı değişir efem. Sentetik protezler gerçek saçtan üretilenlere göre daha uzun süre kullanılırlar. Ama yapay bir görüntü verebilirler. Eğer saç protezini doğru kullanır ve bakımını ihmal etmezseniz ve en önemlisi kaliteli bir ürün tercih ederseniz 10-12 ay arası dayanırlar. Eğer elinizde iki protez saç varsa dönüşümlü kullandığınızda bu süreyi 2-3 yıla kadar uzatabilirsiniz.

Protez Saç Sipariş Vermeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz

*Öncelikle bu çok ucuz bir uygulama değil efem onu söyleyeyim. Ama kaliteli bir saç protezi uygulamasıyla kendinizi daha iyi, daha genç hissetmek mümkün. O nedenle işinin ehli kişilerin kapısını çalın.

*Protez saçınız üç aşamada yapılacak. Bu aşamada hata yapılmaması lazım.

Ölçülendirme: Saç protezi bütün saç derisine uygulandığı gibi saçların döküldüğü kısımlara yani bölgesel olarak da uygulanabilir. Bu aşamada yüz ve kafa yapısı alınarak bir kalıp oluşturulur.

Yerleştirme: Saç protezi saçınıza yerleştirilir. Rahatça oturması bu aşamada önemli.

Tasarım: En zevkli kısma geldik efem. Bu aşamada saçınız yüzünüze göre kesilir, şekillendirilir.

*Protez saç size özel olacak. Sizin alın genişliğinize, çene ve yüz yapınıza, saçınızın yoğunluğuna göre tasarlanacak. Ve o nedenle iade etmeniz mümkün olmayacak. Acele etmeyin, şablonlardan, bilgisayar programlarından yardım alın. Size yakışacak modeli bulun.

*Bu süreçte doktorunuz ile iletişimde olun. Merak ettiğiniz her şeyi sorun. Aklınızda soru işareti kalmasın.

Bugün de Pudralı’ya ayrılan sürenin sonu geldik efem. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − altı =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kırmızı Oda Dizisinin Düşündürdükleri
Protez Saç Nedir