Renkten Renge Peruklar | Saç | Bakım| Pudralı Venüs

Renkten Renge Peruklar

Kendinizden sıkıldığınız oluyor mu sevgili okur? Bambaşka bir bedende, bambaşka bir karaktere bürünmek istediniz mi hiç? İtiraf edeyim ben bazen kendimden uzaklaşmak, aynada başka bir suret görmek isterim. Pudralı Venüs olmaktan memnunum, kendimi çok seviyorum, orası başka. Ama arada peruk kullanmak da çok hoşuma gidiyor. Özellikle dans gecelerinde salsa yaparken başka biri, Flamenko yaparken başka biri oluyorum. Bir arkadaşım da geçirdiği bir rahatsızlık sonucu saçlarını kaybetti. Birlikte peruk deneyip deneyip gülüyoruz. Bazen aynı peruğu takıp dolaşıyoruz. Kendi saçımız olmadığı belli olmuyor. Hem belli olsa ne olur. Siz kendinizi iyi hissettikten sonra kime ne! Ajda Pekkan gibi bağırın ‘’Hür doğdum hür yaşarım, kime ne kime ne…’’ Ha şöyle. Konudan iyice uzaklaşmadan devam edeyim.

Peruk Nasıl Takılır

Merak etmeyin, peruk takmak zor değil sevgili okur. Eğer kendi saçınız varsa bir lastik toka yardımıyla saçınızı arkadan toplayın. Bu toplanan saçların peruk altında şişkin durmaması için topladığınız saçları dağıtarak tel toka ile tutturun. Daha sonra peruğun lastikli kısmını hafifçe açarak başınıza geçirin. Şekil verme kısmına geldik bile. Yumuşak bir fırça ile saçınızı tarayın.

Peruklar da Bakım İster

İster doğal peruk ister sentetik peruk olsun, ikisi de bakım ister. Hava kirliliği, toz, duman saçımızı nasıl etkiliyorsa elbette peruklarımızı da etkiler sevgili okur. Bir de fön ve boya işlemi uyguluyorsak yıpranma kaçınılmaz olur. Öncelikle şunu söyleyeyim, peruğu çok sık yıkamanıza gerek yok. Kullanım sıklığınıza ve kirlenme durumuna göre haftada bir ya da iki kere yıkayabilirsiniz. Sentetik peruğu ılık suyla, doğal peruğunuzu biraz daha sıcak suyla yıkayın. Şampuanı yukarıdan aşağıya doğru sert hareketlerle değil yumuşak hareketlerle, kendi saçınızı yıkıyormuş gibi uygulayın. Saç kremi kullanmak, özellikle sentetik peruklar için önemli sevgili okur. Yıkama işleminden sonra peruğu havluya alıp süzdürebilirsiniz. Tarama işlemi için yuvarlak uçlu yumuşak bir tarak kullanın. Nazik olun. Peruğunuza düzenli bakım yaparsanız kullanım süresini de uzatabilirsiniz. Renklenmek güzeldir, sevgili okur. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

 

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sekiz + 18 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Toplanın: Allık Sürüyoruz
Renkten Renge Peruklar