Dolaşık Saç Nasıl Açılır | Saç Bakım| Pudralı Venüs

Dolaşık Saç Nasıl Açılır

Merhaba sevgili okur, nasılsınız? Bugün size saç dolaşıklığı nasıl açılır, ondan bahsetmek istiyoruz. O düğüm düğüm olmuş, keçeleşmiş saç telleri gözünüzün önüne geldi, değil mi? Ama merak etmeyin, Pudralı Venüs size bunun önüne geçmenin yollarını anlatacak efem. Türk kahveleri hazırsa birlikte devam edelim mi?

Saç Neden Dolaşır?

  • Yanlış tarak seçimi
  • Yeni denenen saç modelleri
  • Krepe işlemi
  • Saça kimyasal müdahaleler
  • Isı ile şekillendirme
  • Saç bakım rutinin ihmal edilmesi
  • Nemsiz kalmış kuru saçlar

Bu durumun önüne geçmek için evde bitkisel yağlarla kendi saç açıcı spreyimizi yapabileceğiniz gibi saç bakım ürünlerinize sıvı saç kremleri, serumlar kullanarak saçlarınızın kolay taranmasını ve düğüm düğüm olmamasını sağlayabilirsiniz.

Doğru Tarak Seçimi

İnce ve sık dişli tarak kullanmak saç dolaşıklığının nedenlerinden biridir. O nedenle saç sağlığı için kaliteli, geniş ve seyrek dişli bir tarakla saç düğümlerini çözün.  Bu sırada saçlarınızı tutamlara ayırarak, uçlardan başlayarak tarayın. Kökten başlamak işinizi zorlaştıracak ve saç derisine zarar verecektir.

Saç Uçlarını Nemlendirin

Öncelikle sorunlu bölgeyi ıslatın. Bunun yanında argan yağı, keratin yağı gibi saç bakım ürünlerinden yardım alın. Dolaşmış saçı kuru şekilde taramak işinizi zorlaştıracaktır.

 Saç Bakım Rutini

Saçın ihtiyacı olan doğru saç bakım ürünlerini seçmek mühim sevgili okur. Mesela saçlarınız çok yağlıysa yoğun saç kremleri kullanmak yanlış olacaktır. Eğer saçlarınız çok kuruysa elbette nemlendirme özelliği olan ürünleri seçmeniz gerek. Uygulama sırasında olabildiğince nazik ve hassas davranmak, saçlarınıza zarar gelmesini engelleyecektir. Islak saç, koparak dökülmelere meyillidir. Tarak kullanmak yerine duş sonrası saçlarınıza ellerinizle şekil vermeyi deneyebilirsiniz.

Size çok sevdiğim Morfose Milk Therapy Serisi’nin yeni ürünü Milk Butter Therapy’den bahsetmek istiyorum. Hazır Efsane Cuma indirimleri gelmişken alıp deneyebilirsiniz efem.

Morfose Milk Therapy Butter Yağ İçeren Mucizevi Saç Bakım Kremi

Tüm saç tipleri için özel olarak üretilen bu ürün Shea, Jojoba, Hindistan Cevizi, Zencefil, Argan, Tamanu, Avokado, Nar gibi 14 farklı yağ içeriyor. Saçları ve saç derisini besliyor. Kırılma, dökülme, kepeklenme gibi saç derisi problemlerinin önüne geçmeyi hedefliyor. Kuru saçta durulamadan, günlük bakımda kullanabileceğiniz gibi nemli saçta maske olarak da kullanabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için cossop.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Sizin sürekli dolaşan saçlar için çözümleriniz ne? Bana yazın. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − on =

Henüz Yorum Yok

Önceki
İlk Güzellik Yarışması ve Troya Savaşı
Dolaşık Saç Nasıl Açılır