Saç Düzleştirici Tarak Nasıl Kullanılır |Saç|Pudralı Venüs

Saç Düzleştirici Tarak Nasıl Kullanılır

Klişedir, hep söylenir. Kıvırcık saçları olanlar düz saç ister, düz saçı olanlar kıvırcık saç ister. Eh, bu hep böyledir sevgili okur. Neyse ki artık hayatımızı kolaylaştıracak pratik yöntemler var da saçımıza istediğimiz şekli verebiliyoruz. Kıvırcık saçı çok severim ama düz saçın da ayrı bir karizması olduğunu düşünüyorum. Özellikle soğuk sarı ve küllü renklere düz saç çok yakışıyor. Son zamanlarda çokça kullanılan bir ürün var. Saç düzleştirici taraklar. Nasıl kullanılırlar, bir göz atalım.

*Öncelikle şunu söyleyeyim sevgili okur, ısı her koşulda saça zarar verir. Biz bu zararları en aza indirebiliriz elbette. Düzleştirme işlemine geçmeden önce saçınızın kuru olduğundan emin olun. Aman nemli saça ısı uygulamayın.

*İşleme geçmeden önce ısıdan koruyan sprey kullanabilirsiniz. O ipek saçlarınız incinmesin. Hem saç bakımınızı da ihmal etmiyorsunuz değil mi? Siz zaten onları mis gibi yağlarla besliyorsunuz, hiç kırmıyorsunuz, üzmüyorsunuz.

*Evet, saçımızı düzleştirmeye başlayalım. Öncelikle saçlarınızı tarayın, sonra da düzleştirme işlemi için tutamlara ayırın. Firkete kullanmak, işinizi kolaylaştırabilir.

*Tarağınızın ısı derecesini ayarlayın. Aman yüksek yüksek ısılarda yanıp kavrulmayın. Hatta bir süre sonra ısıyı düşürün. 180 derece iyi gibi, ne dersiniz.

*Saçınız dümdüz olana kadar saçınızı tarayabilirsiniz. İşte bu kadar, hazırsınız.

*Bu arada bu ürünlerin temizliğini de ihmal etmeyin der Pudralı Venüs. Sık bir tarak yardımıyla fırça kısmında biriken saçları temizleyebilirsiniz. Dışı için de nemli bir bezi tercih edebilirsiniz. Bunları yaparken aletinizin fişe takılı olmadığından emin olun, aman aman!

Evet, güzel düz saçlarınızla salına salına gezme vakti. Ya da evde kendi kendine güzel hissetme vakti, kime ne değil mi. Canınız nasıl isterse. Belki şöyle yarım bir topuz yaparsınız. Vallahi çok havalı oluyor. Ya da saçınızın ön kısmını tek bir tarafta toplarsınız eski film artistleri gibi. Belki sadece olduğu gibi bırakırsınız.  Ah, saçımı uzatasım geldi. Gerçi kısa saç da o kadar rahat ki, kolay vazgeçemiyor insan. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın der, Behlül gibi kaçarım sevgili okurlar. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on dört + on yedi =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Maden Suyu ile Cilt Bakımı Yapıyoruz
Saç Düzleştirici Tarak Nasıl Kullanılır