Saç Maskesi Nasıl Uygulanır | Saç | Pudralı Venüs

Saç Maskesi Nasıl Uygulanır

Merhaba sevgili okur. Gününüz aydın, saçlarınız parlak, kekiniz hep kabarık olsun. Biliyorsunuz saça doğru şampuan ve bakım kremi kullanmanın yanında, saç maskesi uygulamak da saç sağlığı için elzem. Özellikle işlem görmüş ve yıpranmış sağlar dıştan da müdahaleye ihtiyaç duyar. Doğal yağlar ve minerallerle saç sağlığını desteklemek gerek. O zaman saç maskesi nasıl uygulanır, bana eşlik edin efem.

Saç Maskesi Nasıl Sürülür

-Saç maskeleri saç dipleri için ayrı, saç derisi için ayrı üretilirler. Önce hangisine ihtiyaç duyduğunuzu belirleyin ve saç tipinizle uyumlu bir ürün tercih edin.

-Saç dibinize maske uygulamak için bir fırça ve taraktan yardım alın. Saçlarınızı tarağın arkasıyla aldırarak uygulama yapın.

-Saç uçları içinse saç tellerinizi tutamlara ayırarak, bir fındık büyüklüğünde ürünü güzelce yedirin.

-Saç maskenizin saçlarınızda ne kadar süre kalacağını ve nasıl yıkanacağını öğrenmek için mutlaka uygulama talimatlarına bakın ve orada yazılan talimatları yerine getirin efem, aman diyeyim.

-Eğer ürün içeriğinin saça nüfuz etmesi için ısı gerekiyorsa bir bone, havlu ya da streç film kullanabilirsiniz.

-Alerjik reaksiyonlardan korunmak için önce küçük bir bölgede deneme yapın, bekleyin. Ters etki gözlemiyorsanız saç maskesini eşit şekilde dağıtın.

-İhtiyaca göre haftada 1 ya da 2 kez saç maskesi uygulayın. Burada yine sizin saçlarınızı tanımanız ve ihtiyaçlarını belirlemeniz gerekliliği devreye giriyor efem.

Saç Maskesi Ne İşe Yarar

 -Saça derinlemesine bakım yapar ve besler.

-Kırılma ve kopmaların önüne geçerek saçların sağlıkla uzamasını sağlar.

-Maskeler saçınızın ihtiyacı olan bakımı yapar diyebiliriz. Besleyici, onarıcı, nemlendirici, boyalı saçlar için… İhtiyacınız olan bakımı yapar.

-Elektriklenme ve kabarmaları engeller.

-Saç derisini güçlendirir.

-Kuru saçlara nem desteği sağlar.

Saç Kremi ve Saç Maskesi Arasındaki Fark Nedir

Ever efem, ikisi de saç besliyor fakat saç kremi her şampuanlamadan sonra kullanılırken saç maskesi haftada bir ya da ikiz kez uygulanır. Ayrıca saç kremi saça yumuşaklık verip daha kolay taranmasını sağlarken saç maskeleri daha yoğun bir bakım yaparak, saçın ihtiyacına yönelik olarak geliştirilirler.

Siz saç maskesini nasıl kullanıyorsunuz efem? Saç bakım sırlarınızı bana yazın efem.  Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × dört =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kırılan Makyaj Malzemeleri Nasıl Onarılır
Saç Maskesi Nasıl Uygulanır