Saç Mezoterapisi Nedir | Saç Dökülmesi | Saç | Pudralı Venüs

Saç Mezoterapisi Nedir

Merhaba sevgili okur. Saç sorunları yaşayabiliriz ama bu, çözüm olmadığı anlamına gelmez. Önemli olan sorunun kaynağını analiz edebilecek ve sonrasında doğru işlemleri yapabilecek kişileri bulabilmek. Sağlık bu efem, ihmale gelmez. Bergamotlu-limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saç dökülmesini engellemek, saç kalitesini artırmak, yeni saç çıkmasını sağlamak için saçlı deriye ihtiyaç duyduğu (vitamin, mineral, amino asitler, yüzey genişleticiler, keratin, biyotin…)karışımların enjekte edilmesi işlemidir. İhtiyaç halinde her yaştan herkese uygulanır.

 Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır

*Besin eksikliğine bağlı saç dökülmelerinde,

*İç hastalıklarına başlı saç dökülmelerinde,

*Gebelikte yaşanan ani saç dökülmelerinde,

*Mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmelerinde,

*Genetik saç dökülmelerinde,

*Saçkıranlarda.

Efem öncelikle doktor sizi muayene eder. Cilt renginizden, gözaltlarınızdan, tırnaklarınızdan vücudunuzda herhangi bir eksiklik olup olmadığı teşhis eder. Edemediği durumlarda tahlil ister.

Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar

*Saç köklerini canlandırır ve güçlendirir.

*Saç kalitesini artırır.

*Saç dökülmesini yavaşlatır ve durdurur.

*Saç derisinde yeni saç çıkmasına destek olur.

*Saça hacim verir ve daha dolgun gözükmesini sağlar.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkarır mı

Dermatologlara göre bu kişiden kişiye değişir efem. Bu sonuçta saçlı deriye uygulanan bir işlem. İşe yarayıp yaramayacağı kişinin saç dökülmesi yoğunluğuna, probleminin derecesine göre değişir. Kişinin sağlam kıl kökleri varsa saç çıkar.

Saç Mezoterapisi Ne Zaman Etkisini Gösterir

Bir ayda etkisini göstermeye başlar, saçınızdaki değişimi hissedersiniz, saçlarınız daha güzel gözükür. Ama yeni saç çıkması için en az 6 ay sabretmeniz gerekiyor. Uzmanlar öyle diyor efem, Pudralı’dan hatırlatması.

Saç Mezoterapisi Kaç Seansta Uygulanır

Seanslar ortalama 40 dakika sürer. Ortalama 10 seans dersek eğer, önce haftada bir, daha sonra iki haftada bir, en son ayda bir kez uygulanır. Mevsim geçişlerinde olmak üzere yılda 4 kez seanslar halinde uygulanabilir.

Bugün Pudralı saç mezoterapisi nedir, ne değildir size anlatmaya çalıştı efem. Sizin bu konuda deneyimleriniz varsa yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − on üç =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Zeytinyağlı Pırasa Yapıyoruz
Saç Mezoterapisi Nedir