Saç Parlatma Yöntemleri | Parlak Saçlar | Saç | Pudralı Venüs

Saç Parlatma Yöntemleri

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız? Evde güzellik günleri düzenlemeye devam mı? Bugün size saç nasıl daha parlak görünür ondan bahsediciim.  Saç parlatma yöntemleri nelermiş, bakalım. Kahveler hazırsa bana eşlik edin.

*Şampuan seçiminde saç tipi ve ihtiyacı göz önünde bulundurulmalı, sülfat, paraben alkol içermeyen, bitkisel içeriklerle zenginleştirilmiş saç bakım ürünleri tercih edin.

*Saçlar doğal nemini kaybettiğinde matlaşır efem. Bu nedenle saçı içten ve dıştan beslemek gerekir. Saç için gerekli vitamin ve mineraller yönünden zengin gıdaları soframızdan eksik etmemek ve jojoba, argan, hindistan cevizi gibi organik yağlardan destek almak gerek.

*Özellikle boyalı saçlar saç düzleştirici, maşa gibi aletlerle şekillendirildiğinde rengin solması ile karşı karşıya kalır. Bu nedenle bu işlemler yapılırken saç mutlaka ısı önleyici bakım ürünleri ile destekleyin ve fönü soğuk ayarda çalıştırın.

*Durulama suyuna saçlar için üretilmiş sirke eklemek de saç parlatmanın yollarından biri.

*Mevsim geçişlerinden etkilenen sadece psikolojik durumumuz olmuyor efem. Saçlarımızı yazın güneşin yıpratıcı etkilerinden kışın da soğuk havadan korumak gerek.

*Eh madem evdeyiz sevgili okur. O halde evdeki malzemelerle doğal maske yapabilirsiniz. Birkaç tarifi burada paylaşayım.

  • 2 adet muz
  • 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 yemek kaşığı bal

Muzları püre haline getirin. Ardından Hindistan cevizi yağı ve balı ekleyin. 10 dakika saçınızda beklettikten sonra durulayın.

  • 1 adet avokado
  • 1 çorba kaşığı badem yağı

Avokadoyu püre haline getirin. Badem yağını ekleyip saç diplerinden uca kadar masaj yapın ve 20 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Yazımın sonuna geldiğimde bir kez daha hatırlatayım efem. Saçın parlaklığını korumak demek aslında onun nem dengesini korumak demek. Ne yapıyoruz, saçımızı içten ve dıştan besliyoruz, onu seviyor ve üzmüyoruz. Sizin saç parlatma yönteminiz ne? Yorumlarda buluşalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

altı + iki =

Henüz Yorum Yok

Önceki
İrmikli Domates Çorbası
Saç Parlatma Yöntemleri