Saç Simülasyonu Nedir | Saç Dökülmesi| Pudralı Venüs

Saç Simülasyonu Nedir

Merhaba sevgili okur. Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Bugünkü yazım saçı dökülenler, deride bölgesel açılma yaşayanlar ve saç ektirmekten çekinenler için. Pudralı sizin için araştırdı ve yazdı. Saç simülasyonu nedir, limonlu çaylar hazırsa bana eşlik edin efem.

Saç simülasyonu ya da saç dövmesi olarak adlandırılan işlem saç derisine makyaj efekti vermek olarak düşünülebilir. Kellik giderme yöntemidir. Bir nevi kalıcı makyaja benzer.  Cerrahi olmayan, kellik görünümünü ortadan kaldırmayı amaçlayan özellikle bölgesel saç dökülmelerinde etkili olan tamamlayıcı bir müdahaledir. Uzaktan bakıldığında –kaş aralarına kıl atmak gibi- saç derisinde saç varmış gibi görünür.

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır

Altın iğnelerle ve özel olarak geliştirilmiş boyalarla saça efekt verilerek bu işlem tamamlanır. Tekrarlayalım efem, burada saç ekimi yapılmıyor. Ama saç ekimi ile birlikte kullanılabiliyor. Saçınız varmış gibi bir görüntü yaratılıyor. Köklere kadar inilmiyor.  Saç uzmanlarının dediğine göre acı hissedilmiyor ve kişi bu işlemden sonra hayatına o gün devam ediyor. Duş alabiliyor.

İşlem süresi uygulama alanına göre değişir efem. Kalıcılığının ise 3-5 sene olduğu söyleniyor. Saç simülasyonu yağlı ciltlerde daha kısa süre dayanırken kuru ciltlerde daha uzun süre dayanıyor.  Elbette sonuçtan memnun kalmak için işin uzmanlarına başvurmak gerekiyor. Aman diyeyim.

Saç simülasyonu yaptırdıktan sonra bir süre saçlarınızı o renk kullanmak zorundasınız. Böyle bir dezavantajı da var. Ayrıca saç derinizi güneşten korumanız gerekiyor. Yine bir saç uzmanından okuduğuma göre tekrarlanan işlemler neticesinde lekeler oluşabiliyormuş. Pudralı’dan hatırlatması.

Kimler Saç Simülasyonu Yaptırabilir

Saç dökülmesi yaşayan kadın ve erkekler yaptırabilir. Kendini saç seyrelmesi konusunda mutsuz hisseden herkes kullanabilir.

Evet efem, bugün de saç problemlerimize çözüm bulduk sanırım. Saç simülasyonu nedir, anlatmaya çalıştım. Belki sorununuza çözüm arayışında bir vesile olur. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on bir + 3 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Yok Gibi Makyajın Püf Püf Noktaları
Saç Simülasyonu Nedir