Saç Uzatmanın Püf Püf Noktaları |Saç | Pudralı Venüs

Saç Uzatmanın Püf Püf Noktaları

Merhaba, sevgili okur. İtiraf edeyim ben kısa saçın rahatlığına alışanlardanım. Yıka, köpükle, çık. Hele yazın, ılık rüzgârda püfür püfür bir ense! Oh, mis! Ama uzun saçın çekiciliğine de diyecek yok tabii. Bizim Vera saçlarını uzatacakmış. Hızlı saç uzatma videolarını izleyip duruyor. Yani bir mucize bekliyor bizimki. Pudralı size saç uzatmanın püf püf noktalarını verebilir. Bana eşlik edin.

*Öncelikle şunu söyleyeyim efem, herkesin saçı aynı oranda uzamaz. Ayda birkaç santim uzar. Ama pek tabii sağlıklı saçlar daha çabuk uzar.

*Sağlıklı beslenmek şart. C ve E vitamini saçlarınız için gerekli efem. Ceviz, fındık, yumurta, avokado gibi gıdaları tüketin. Sağlıklı beslenme, sağlıklı saçlar.

*Ne yapıyoruz, günde 8 bardak su içiyoruz. Aman diyeyim şu su içme işini atlamayın sevgili okur. Mutlaka suyu gözünüzün önünde bir yerde tutun.

*Saçların sağlıkla uzaması için saç sağlığına katkı yapan  vitamin ve minerallerden destek almanız gerek. Kullanacağız saç bakım ürünlerinin keratin, kollajen ve özellikle biotin içerikli olmasına dikkat edebilirsiniz.

*Saçlarınızı yıkarken hırpalamayın. Saç diplerinize parmaklarınızla masaj yaparak yıkayın. Bu, kan dolaşımını hızlandıracaktır. Saç masajına zaman ayırın. Kafanızı bir süre baş aşağı tutmayı da unutmayın. 10 dakikacık canım, ne olacak.

*Şampuanınız saç kremi içerikli ise ayrıca saç bakım kremi kullanmanıza gerek yok. Bu, saçlarınızın dökülmesine neden olabilir.

*Saç uzatırken ısıdan biraz uzak durmanız lazım. Saç düzleştirici, maşa gibi ürünlerinizle bir süreliğine vedalaşın. Doğal şekillendirme yöntemlerini deneyin. Kurutma işlemini de yüksek ısıda yapmayın.

*Bir de her gün saçlarınızı sıkı sıkı toplamayın. Sıkı topuzlardan vazgeçin. Saç tellerinizi rahat bırakın.

*Saç bakım yağlarından destek alın. Sağlıklı saçlar daha gür ve dolgun gözükecektir.

*Saç uzmanları saçı sık sık kestirmenin saçın uzaması ile ilgili olmadığını söylüyorlar. Fakat saç uçlarınız çatallaşmışsa ve kırıklarınız çoğalmışsa sağlıklı saçlardan bahsedebilir miyiz, sorarım size? Ezcümle kırıklarını aldırın saçlarınızın.

*Saçları her gün taramak da kan dolaşımını artırır. Kimileri bunun uykusunu getirdiğini söyler. Mesela Vera bazen bana saçını fırçalattırır ve kedi gibi mayışır. Şu korona gitsin de güzellik günlerimizde bunu yine yapiciiz.

Evet efem bugün Pudralı’ya ayrılan sürenin sonuna geldik. Sizin de saç uzatmak için püf püf noktalarınız varsa yorumlarda buluşalım. Öğrenelim, bilgilerimizi karanfil gibi elden ele yayalım. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 7 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Yarına Tek Bilet (2020)
Saç Uzatmanın Püf Püf Noktaları