Saça Dermoroller Uygulaması Nasıl Yapılır | Saç | Pudralı Venüs

Saça Dermoroller Uygulaması Nasıl Yapılır

Merhaba, sevgili okur. Saçlarınız dökülüyor mu? Günde 50- 100 tel normal elbette. Daha fazlaysa çanlar sizin için çalıyor demektir. Bunun için önce doktora gidip sorunun kaynağını tespit etmek gerek. Hamilelik, stres, demir eksikliği… Dermoroller uygulaması saç dökülmesi tedavisinde kullanılıyor. Detaylar için bana eşlik edin efem.

Dermoroller Nedir

Dermoroller, deride mikro kanallar açan, iğne uçları 0,5-1,5 mm arası değişen, kullanılan cilt ve saç bakım serumlarının en derine nüfuz etmesini sağlayan silindirlerdir. Peki dermoroller nasıl olmalıdır efem? Mikro iğneleri titanyumdan yapılmış, alerjik reaksiyonlara yol açmayacak ve deride hasar bırakmayacak şekilde hazırlanmış ve paketlenmiş olmalıdır. İhtiyaca göre doğru iğne ucu seçilmeli ve sterilize edilerek doğru saklanmalıdır.

Saç Dermorollerı Nasıl Kullanılır

*Öncelikle şunu söyleyeyim sevgili okur, saç derinizde hassasiyet, sedef, yara gibi sorunlar varsa, ürünü kullanmanızı tavsiye etmem, aman diyeyim. İlk kullanımda bir güzellik uzmanı ya da doktorunuzdan tavsiye alın. Hem de dermoroller kullanım sıklığını belirleyebilirsiniz.

*Saçınız temiz ve kuru olmalıdır. Uygulamadan sonra en az altı saat boyunca saçınıza su değdirilmesi önerilmez. O nedenle uygulamayı uyumadan önce yaparsanız mis gibi olur.

*Dökülmeler genelde şakaklarda, tepe noktasında görülür. Dolayısıyla dermoroller uygulamasını lokal olarak uygulayabileceğiniz gibi tüm derinize de uygulayabilirsiniz.

*Saç için genelde 0,50 mm’lik iğne ucu kullanılması önerilir. Uzun iğneler kullanıp saç derinizi üzmeyin efem, aman diyeyim.

*Saçlarınızı tutamlara ayırın. Saç derinize dermorollerı yukarı aşağı hareketlerle (paralel) uygulayın. Her noktada üç-dört tur yeterli olacaktır. Çapraz uygulama yapmaktan kaçının, saçlarınız dermorollera dolanabilir.

*Dermorollerla uygulama yaptıktan sonra saç serumunuzu kullanın. Böylece saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineraller, açılan mikro kanallardan en derine ulaçmış olacak.

*Eğer uygulamayı gündüz yapacaksanız hemen güneşe çıkmayın. Çıkmanız gerekiyorsa mutlaka saçınız için bir koruyucu kullanın.

*Uygulama sonra dermorollerı antiseptik bir solüsyonla temizleyin. Ardından bir kâse içindeki suda durulayıp kurumaya bırakın. Kutusunda, serin yerde muhafaza edin.

*Sonuç almak için biraz beklemeniz gerekiyor efem. 1-3 ay arsında sonuçları görmeye başlarsınız. Bir bakmışsınız bebek saçlarınız çıkmış!

*Bir de şunu söylemek isterim. Tamamen kelleşmiş yüzeylerde uygulama işe yaramıyor.

Yazıyı bitirmeden önce mesela diyabet rahatsızlığınız varsa dermoroller kullanmadan önce mutlaka bir doktora başvurun efem. Aman diyeyim. Zarif kalın, hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

on yedi − 10 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Cilt Bakım Serumları Nasıl Kullanılır
Saça Dermoroller Uygulaması Nasıl Yapılır