Saçlar için Keratin Bakımı | Saç | Keratin | Pudralı Venüs

Saçlar için Keratin Bakımı

Merhaba, sevgili okur. Nasılsınız? Fön, maşa, boya derken, kirli havadan da nasibini alarak yıpranan saçlarınıza bakım yapıyor musunuz, sorarım size… Onların da vitamin ve minerallere ihtiyaçları var. Daha yumuşak, parlak ve sağlıklı görünmeleri için haydi bakalım eller çalışsın. Evde ya da kuaförde saçlar için keratin bakımı nasıl yapılır, bakalım. Bana eşlik edin efem.

Keratin Nedir

Keratin kısaca saç, tırnak ve ciltte ana yapıyı oluşturan proteindir.  Saçlarımız birbirine sülfür köprüler ile bağlanmış keratin moleküllerinden oluşur. Ancak uygulanan herhangi bir işlem saçtaki bu sülfür bağları kırarak saç tellerinin zayıflamasına, saçın zarar görmesine sebep olur. Bu nedenle saça keratin yüklemesi yapmak gerekir. Bu işleme saç botoksu adı da verilir.

Keratin Saçta Ne işe Yarar

*Saçlara yumuşak, canlı, elektriklenmeyen ve kabarmayan görünüm verir.

*Aslında kuaförde iki çeşit keratin bakımı yapılır. Düzleştiren ve bakım yapan. Ama son yıllarda ikisi bir arada uygulanan keratin bakım revaçta efem.

*Saçları onarır. Saçlarınızın kolayca kopmasını engeller.

*Var olan keratin molekülleri saç tellerinin esnek olmasını, saçın hareket etmesini sağlar.

*Sizi her gün fön çekme zahmetinden kurtarır.

Keratin Uygulaması Nasıl Yapılır

Efem saç botoksu da denilen keratin bakımı evde de yapılabiliyor fakat profesyonel ellerde yapılması daha uzun süreli bir etki bırakıyor. Ayrıca bu işlemin çok sık yaptırılmaması, içeriğinde kanserojen ve alerjik maddelerin bulunmamasına dikkat edilmelidir. Keratin bakım ürünlerinin çoğunun içinde bulunan Formaldehid isimli madde uzun süreli solunmamalı, bu işlem sırasında ortamın mutlaka havalandırılması gerekir. Pudralı’dan hatırlatması efem.

Keratin uygulaması genelde 3- 6 ay arası dayanır. Kuaförde bu uygulama şöyle yapılıyor. Önce saç güzelce yıkanıyor. Saça keratin bakım ürününden sürülüyor. Ardından 5 dakika bekletiliyor.  Yıkanıp iyice kurulanan saça düz fön çekiliyor. Sonra da press uygulamasına geçiliyor. Bu işlem sonrası saçlarınızı bir gün boyunca yıkamamanız isteniyor.

Son olarak keratin bakımının kıvırcık saçları dümdüz yapmasını beklemeyin efem. Hatırlatmak isterim. Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

üç × 3 =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Sağlıklı Güneşlenmenin Püf Püf Noktaları
Saçlar için Keratin Bakımı