Saçlarınız Nasıl Daha Gür Görünür | Saç | Pudralı Venüs

Saçlarınız Nasıl Daha Gür Görünür

Merhaba sevgili okur, nasılsınız. Gününüz güzel geçsin diyerek başlamak istiyorum. Evet, bugünkü yazım ince, çabuk yağlanan ve sönük saçlara sahip olanlar için. Saçlarınız nasıl daha gür görünür, saçlar nasıl kabartılır, Pudralı size bunlardan bahsetmek istiyor. Hazırsanız bana eşlik edin.

*Öncelikle yeniden hatırlatayım efem. Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa her gün yıkamayın. Merak etmeyin, döngüye alışınca her şey daha güzel olacak.

*Her yıkamada saçı bir kez şampuanlamaya ve saç bakım kremi kullanmamaya dikkat edin. Önce bakım kremi, sonra saç şampuanı kullanın. Hacim ve dolgunluk veren saç bakım ürünlerini tercih edin.

*Saçlarınıza ağırlık yapmayan saç ürünlerini seçin. Eğer sprey, saç köpüğü gibi ürünler kullanıyorsanız saçınızdan mutlaka güzelce arındırın.

*Saçlarınızı başınızı öne eğerek kurutun. Böylece daha havalı gözükeceksiniz efem. Saça hacim veren serumlar kullanmak da işe yarayacaktır.

*Krepe yapın. Hatta özel günler için krepe tozu kullanın. Ama saç diplerinizi tıkamamak için bunu sık tekrarlamayın efem, aman diyeyim.

*Saçınızı hangi yöne ayırıyorsunuz? Genellikle sağa mı, tamam şimdi sola yatırın. Daha yoğun gözüktüğünü fark edeceksiniz.

*Saç diplerinize masaj yapın. Bu kan dolaşımını hızlandıracaktır. Yine fönü kullanırken bir yandan elinizle saçlarınıza şekil verin.

*Saçlarınızı şekillendirmeden önce diplere kuru şampuan sıkmak da işe yarayacaktır.

*Saçlarınız çok ince telli ise ısı kullanarak şekillendirmek de zor olacaktır, muhtemelen. Bunun yerine geceden saçlarınızı bigudi ile sarın. Bukleli saç daha gür gözükecektir.

*Benim lise yıllarımdan beri yaptığım bir yöntem de balıksırtı örmek. Hatta ikili örüyorum ki sabah açtığımda saçım daha da kabarsın.

*Saçlarınızı uzatmak yerine kısa ve bol katlı kestirmek de saçı gür gösteren diğer bir püf noktası. Kuaförünüzle belirleyeceğiniz modeli günlük olarak da rahatlıkla kullanabileceksiniz.

*Saçlarda açık-koyu gölgelendirmeler yapmak da daha gür bir görünüm verecektir.

Efem bu satırları yazarken aklıma Banu Alkan’ın Yeşilçam filmlerinde saçını yana atması geldi. Ben açık pembe rujumu sürmeye gidiyorum. Serbest çağrışım:) Hayatınızdan zarafet eksik olmasın. Hoşça kalın.

Ne düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yedi + dokuz =

Henüz Yorum Yok

Önceki
Kurabiye Ağacı Yapıyoruz
Saçlarınız Nasıl Daha Gür Görünür